Ponad 50 pracodawców przedstawi swoją ofertę podczas Akademickich Targach Pracy, które rozpoczęły się 17 marca na Politechnice Wrocławskiej. Całe wydarzenie zostanie przeprowadzone w formule on-line.
To już 34. Edycja Akademickich Targów Pracy, cyklicznego projektu Fundacji Manus i Biura Karier Politechniki Wrocławskiej. Organizowane są od 2003 r. i odbywają się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Pozwalają studentom i absolwentom na nawiązanie współpracy z firmami oraz zapoznanie się z aktualnymi ofertami praktyk i staży. Dla pracodawców jest to z kolei doskonała okazja do wymiany informacji dotyczących wymagań stawianych w procesie rekrutacyjnym.
- Nasze targi to świetna okazja zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów – wyjaśnia Anna Bajor-Traczyńska z Fundacji Manus, koordynatorka wydarzenia. – Firmy mają możliwość bezpośredniego poznania, takiego dotknięcia kandydatów. A dla studentów czy absolwentów, niezależnie od tego czy szukają pracy czy nie, to szansa na to, by sprawdzić, jak ich aktualne kompetencje mają się na rynku pracy. By przekonać się czy nie potrzebują czegoś zmienić, nauczyć się czegoś nowego, by lepiej dopasować się do potrzeb pracodawców.
Pierwszy dzień targów (17 marca) jest skierowany do studentów i absolwentów wszystkich kierunków inżynierskich. Z kolei drugi dzień (18 marca) poświęcony będzie głównie technologiom informatycznym, by kontakt z przyszłymi pracodawcami mogli nawiązać informatycy, osoby specjalizujące się w analizie danych oraz planujące swój rozwój zawodowy w branży IT.
Na potrzeby tegorocznej edycji powstała specjalna platforma targowa, dostępna pod adresem https://akademickietargipracy.pl/, na której swoje oferty zaprezentuje ponad 50 firm i instytucji, w tym m.in. Credit Suisse, Nokia, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Siemens, Mondelez International, Capgemini, UBS, Electrolux, Strabag, Schaeffler, Faurecia, Sente czy Comarch.
- Oprócz możliwości spotkania z przedstawicielami firm, dopytania o oferty pracy i staży, uczestników zapraszamy także do korzystania z szerokiej oferty dedykowanych webinariów – mówi Anna Bajor-Traczyńska z Fundacji Manus. - Będzie można także porozmawiać z naszymi doradcami zawodowymi oraz wziąć udział w konkursach.
Program wydarzenia można znaleźć tutaj: https://akademickietargipracy.pl/scena-glowna.