Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Samolotem z Wrocławia na Mazury

Właśnie ruszyło połączenie lotnicze ze stolicy Dolnego Śląska na Warmię i Mazury. Lot trwa jedynie godzinę.

Nowe połączenie lotnicze na Mazury to kolejny kierunek w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników odpoczynku nad jeziorami i fanów żeglarstwa, a także mieszkańców Warmii i Mazur, którzy chcieliby odwiedzić Wrocław lub Dolny Śląsk. Do tej pory podróż autobusem lub pociągiem zajmowała pół dnia – teraz wygodnie można pokonać tę trasę jedynie w godzinę.

Możliwość krótkiego lotu ma zachęcić turystów do podróży w oba kierunki – zarówno na Mazury, jak i na Dolny Śląsk. To połączenie jest ważne dla obu regionów, co podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

– Połączenie lotnicze Wrocław-Olsztyn otwiera nowe możliwości, szczególnie dla turystów w sezonie wakacyjnym, który niedawno się rozpoczął. Zapraszamy również mieszkańców Mazur do korzystania z połączenia i odkrywania uroków naszego pięknego regionu. Dzięki takim działaniom wspomagamy branżę turystyczną, a Mazury jeszcze nigdy nie były tak blisko Dolnego Śląska. 

Z możliwości szybkiej podróży nad mazurskie jeziora jest zadowolony Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Uśmiecham się na samą myśl, że w ciągu godziny z drobnym okładem mieszkańcy Wrocławia mogą teraz przenieść się do mazurskiego raju. To połączenie godne polecenia tym bardziej, że, niestety, zaczyna nam zaglądać w oczy widmo czwartej fali pandemii i nowe mutacje koronawirusa, co znów może komplikować zagraniczne podróże. Krótki czas podróży na Mazury to świetna perspektywa zwłaszcza dla osób, które planują spędzić tegoroczne wakacje w Polsce.

Do Olsztyna możemy polecieć dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. W piątki wyloty z Wrocławia o godz. 17.35, zaś w poniedziałki o godz. 11.55. W odwrotnym kierunku: w piątki wyloty z Olsztyna o godz. 19.05, a w poniedziałki o godz. 13.25.

Przystanek „Port Lotniczy” z nową zapowiedzią

To nie jedyna nowość we Wrocławiu związana z lotniskiem – na pasażerów podróżujących w kierunku Portu Lotniczego czeka niespodzianka. W autobusach linii 106, 129 i nocnej 206 pasażerowie usłyszą niezwykłą zapowiedź tuż przed dojazdem pod terminal przy ul. Granicznej: „Drodzy pasażerowie, witamy w Porcie Lotniczym Wrocław. Życzymy wysokich lotów”. Tę wyjątkową formułę przygotowało wrocławskie MPK: – Nowy komunikat, tak jak i dotychczasowy, będzie emitowany w dwóch językach: polskim i angielskim – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Zapowiedź jest także ubarwiona efektem dźwiękowym odlatującego samolotu. Pojawiały się propozycje, by na końcu zapowiedzi pasażerowie usłyszeli oklaski, tak często słyszane na pokładzie samolotu, ale uznaliśmy, że nie jest naszą rolą promowanie tak obciachowych zachowań – dodaje. Dźwięk przystankowy Portu Lotniczego Wrocław to już kolejny z nietypowych komunikatów, które przewoźnik przygotował we współpracy z ważnymi wrocławski instytucjami. Już od pewnego czasu w tramwajach MPK koło ZOO ryczy lew, a dojazd pod Stadion Wrocław zapowiadają kibice Śląska zagrzewający swoją drużynę do gry.

Wiele połączeń z wrocławskiego lotniska

Krajowe połączenie lotnicze z Olsztynem to jeden z prawie 80 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, przewoźników sieciowych i biura podróży. Siatka połączeń wrocławskiego lotniska jest bardzo szeroka i oferuje wiele atrakcyjnych kierunków, w tym typowo wakacyjnych jak wyspy Korfu, Kos czy Kreta, Zadar i Split, a także Majorka, Teneryfa, Malaga, Girona pod Barceloną, Alicante, Ateny czy Rzym. Z Wrocławia polecimy też na Maltę, do Bolonii i na Sycylię (Palermo), a także do Bari, Neapolu i na Cypr (Larnaka). Ponadto z biurami podróży można wybrać się z wrocławskiego lotniska do Albanii, Egiptu (Hurghada i Marsa Alam), Tunezji, Turcji (Antalya i Bodrum), Bułgarii (Warna i Burgas), a także do Grecji i  na Sardynię. W piątek uruchomione zostało ponownie połączenie do Zurychu, a już wkrótce polecimy z Wrocławia bezpośrednio na londyńskie lotnisko Heathrow. To ważne połączenie otwierają linie British Airways. Będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. 

Wybierając się na wakacje warto pamiętać, że na lotniskach wciąż obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z przepisami i zaleceniami pandemicznymi. Wrocławski port stara się jak najbardziej ułatwić podróżowanie m.in. poprzez możliwość wykonania na lotnisku szybkich testów antygenowych na obecność koronawirusa.

Udostępnij >
T
separator