Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Selena obchodziła jubileusz 30-lecia

Grupa Selena obchodzi właśnie 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji ponad 250 osób wzięło udział w uroczystym świętowaniu jubileuszu.

Z okazji jubileuszu po raz pierwszy od ponad 2 lat spotkało tak wielu pracowników Grupy Selena w jednym miejscu – w nowej siedzibie naszej centrali w Business Garden Wrocław.
W uroczystości wzięli też udział goście: Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Jarosław Kresa, wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego, Mateusz Jarzombek, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i przedstawiciele firm, które pomagały stworzyć nową siedzibę firmy.
W trakcie obchodów uroczyście odsłonięto oś czasu obrazującą historię przedsiębiorstwa, zapoczątkowaną w 1992 r. Po trzech dekadach rozwoju Grupa Selena to 32 spółki w 19 krajach i blisko 1900 pracowników, ale jej serce nadal bije we Wrocławiu. 

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie.  W swojej ofercie posiada produkty podnoszące efektywność energetyczną budynków takie jak piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz system kompletnego dachu energetycznego. Grupa Selena od 30 lat aktywnie działa na rzecz zrównoważonego budownictwa, dostarczając innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną budynków. Selena włącza się także w projekty na rzecz zrównoważonego budownictwa, również jako członek Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. W skład Grupy wchodzą 34 spółki w 19 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. W portfolio Grupy znajdują się rozpoznawalne na świecie marki, takie jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 r. akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Udostępnij >
T
separator