Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Sennder rozwija się we Wrocławiu

Europejski cyfrowy spedytor drogowy, Sennder, powiększa swoje wrocławskie biuro, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla rozwijającego się zespołu. Firma wynajmie kolejne piętro – ponad 1 300 mkw. – we wrocawskim Centrum Południe.

W styczniu 2021 roku Sennder wynajął w Centrum Południe ponad 1 200 mkw. powierzchni biurowej oraz 200-metrowy taras. W tym roku firma planuje wynajęcie kolejnego piętra o powierzchni ponad 1 300 mkw. oraz połączenie dwóch kondygnacji w jedną całość. Wrocławski zespół firmy powięk­szył się w ciągu roku o ponad 150% (z prawie 50 pracowników w 2020 roku do ponad 120 pod koniec 2021). Obecnie Sennder planuje zatrudnić w Polsce blisko 60 nowych osób.

– Polska pozostaje kluczowym regionem dla naszej firmy. Większość podmiotów logistycznych nadal działa w oparciu o tradycyjne narzędzia, dlatego istnieje duży popyt na spedycję cyfrową – pod­kreś­la Krzysztof Koronkiewicz, dyrektor zarządzający sennder Polska. – Jesteśmy pod du­żym wrażeniem lokalnych talentów we Wrocławiu. Planujemy powiększyć nasz dotychcza­sowy zespół: dziś jest to ponad 120 osób, a naszym celem jest 190. Wielu naszych pracowników jest zainteresowanych powrotem do biura.

Jednym z powodów rozbudowy wrocławs­kiego biura jest zapewnienie pracownikom takich udogodnień, jak zjeżdżalnia do przemiesz­cza­nia się pomiędzy piętrami, stół bilardowy i sale konferencyjne z ruchomymi ścianami. Ma to na celu stworzenie środowiska pracy, które sprzyja kreatywności i współdziałaniu 

Centrum Południe to wieloetapowa inwestycja, która docelowo zaoferuje 85 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Jej pierwszy etap zakończył się w lipcu 2020 roku, a rok później Skanska rozpoczęła prace nad drugą fazą. Centrum Południe to pierwsza realizacja szwedzkiego dewelopera w stolicy Dolnego Śląska, która będzie mogła pochwalić się prestiżowym certyfikatem WELL. Projekt został już odznaczony innym ważnym wyróżnieniem – WELL Health-Safety Rating. Jest ono przyznawane powierzchniom biurowym, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – ograniczają ryzyko rozprzestrzeniania chorób, umożli­wiając jednocześnie stworzenie zdrowego i przyjaznego środowiska pracy.

Udostępnij >
T
separator