Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Stara Kopalnia z Wałbrzycha wśród Najlepszych Produktów Turystycznych 2022 roku

Po raz dziewiętnasty przyznane zostały najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna wyróżniła 15 produktów turystycznych. Jeden z dziesięciu certyfikatów ogólnopolskich otrzymała Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je turystom z kraju i z zagranicy. Jest stałym elementem promocji atrakcyjnej turystycznie Polski.

Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

- Certyfikaty POT od wielu lat wyznaczają drogę turystom, kierując ich do wyjątkowych i niezwykle wartościowych miejsc stanowiących gwarancję udanego wyjazdu. Tegoroczne „Turystyczne Oscary” przyznaliśmy w mateczniku polskiej kultury i sztuki – najważniejszych motywów promocji naszego kraju na świecie. Gratulacje należą się wszystkim nagrodzonym, którzy w istotny sposób przyczyniają się do podnoszenia atrakcyjności i konkurencyjności swoich regionów - powiedział prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke

Do konkursu, zgodnie z jego Regulaminem, zgłoszono 46 produktów turystycznych w kategorii Certyfikat POT, 11 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 13 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 70 zgłoszeń do etapu ogólnopolskiego w tym 5 z Dolnego Śląska. 

- Podmioty z naszego regionu wyłoniliśmy podczas etapu regionalnego konkursu. Otrzymały one Certyfikat Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, a Samorząd Województwa wsparł każdego z nich kampanią promocyjną o równowartości 5.000,00 zł. – powiedział Adam Zawada Prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. 

Laureatów regionalnych poznaliśmy w październiku podczas gali z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki, a byli to: Stara Kopalnia z Wałbrzycha, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój, organizator warsztatów kreatywnych w Krainie Wygasłych Wulkanów, E26 Skate Park Wałbrzych oraz jako kandydat do Złotego Certyfikatu wrocławskie ZOO, które ostatecznie znalazło się w finale konkursu, jednak w tym roku jeszcze nie otrzymało „złota”. 

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie dedykowana kampania promocyjna o wartości 200 tys. złotych.

Najważniejszą nagrodę – Złoty Certyfikat POT – zdobyła Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. W głosowaniu Kapituła wybrała 10 najlepszych produktów turystycznych, które wyróżniono Certyfikatem POT. Ponadto przyznano 2 wyróżnienia. Certyfikat Internautów powędrował do Festiwalu Górnej Odry, który zyskał uznanie niemal połowy głosujących, a nagrodę Certyfikat Specjalny POT otrzymało Centrum Szyfrów Enigma.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2022 roku otrzymały następujące produkty turystyczne:

1. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu 
2. Cukrownia Żnin 
3. Energylandia - Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze
4. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
5. Festiwal Górnej Odry
6. Muzeum Miasta Łodzi
7. Rejs statkiem po trawie
8. Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego 
9. Szlak Kulinarny Opolski Bifyj
10. Szlak Zamków Gotyckich 

Finaliści w kategorii Złoty Certyfikat:
• Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
• Kopalnia Soli "Wieliczka"
• ZOO Wrocław

Złoty Certyfikat otrzymała:
• Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Udostępnij >
T
separator