Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Startuje Kongres #ZdalnaPWr

Dziś o godz. 15 wystartuje Kongres #ZdalnaPWr. W trakcie trzydniowego wydarzenia, które potrwa do 10 czerwca, podsumowany zostanie ponad roczny czas zdalnej nauki. Przedyskutowany zostanie także temat przyszłości kształcenia na Politechnice Wrocławskiej. Łącznie zaplanowanych zostało sześć bloków tematycznych i 12 godzin rozmów o nauce zdalnej, w trakcie których wystąpi 47 panelistów.

Swoje opinie na temat nauczania online przedstawią osoby będące na co dzień po dwóch stronach ekranów komputerów: studenci, doktoranci oraz dydaktycy – wszyscy wspólnie będą rozmawiać o tym, jak najlepiej organizować zdalne zajęcia.

– Zapytamy wykładowców, z jakich narzędzi najchętniej korzystają i jakich specjalnych umiejętności wymaga od nich tego typu dydaktyka – mówi prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia, przewodnicząca rady programowej kongresu #ZdalnaPWr.

Dodaje też, że nie zabraknie pytań trudnych.

– O koszty tej wymuszonej zmiany zapytamy psychologów, a o realizację zajęć praktycznych, staży i praktyk – przedsiębiorców, którzy współpracują z uczelnią – wyjaśnia prof. Bieńkowska.

W dyskusji wezmą udział członkowie Rady Uczelni - Grzegorz Dzik (prezes zarządu Impel SA), Witold Ziomek (prezes MPWiK), Taras Lukaniuk (dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu), Magdalena Dziewguć (członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska, Google Cloud Poland - Country Manager). Będą oni rozmawiać m.in. o tym, czy studiowanie online wystarczy, żeby wiedza nabyta przez przyszłych inżynierów była wystarczająca.

– Naszym celem jest wypracowanie rekomendacji związanych z formułą nauczania online obejmujących także czas po pandemii. Chcemy poznać odpowiedzi na pytania, które z elementów dydaktyki realizowanej w tym okresie sprawdziły się lepiej, a które gorzej. Które z nich mogą, a nawet powinny, zostać z nami na dłużej – zapowiada prof. Agnieszka Bieńkowska. 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie https://kongres-zdalna.pwr.edu.pl.

Udostępnij >
T
separator