Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Stowarzyszenie Bonitum zbiera na wyposażenie karetek dla Ukrainy

Dwie karetki dla ukraińskich służb chcą przekazać Wrocławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Bonitum oraz fundacja HELP22. Ruszyła zbiórka pieniędzy na wyposażenie ich w specjalistyczny sprzęt medyczny. Potrzeba kwota na ten cel to 440 tys. zł.

W związku z tym, że czasie wojny na Ukrainie większość ukraińskich ambulansów przejęło wojsko., bardzo brakuje transportu medycznego dla ludności cywilnej. Aby choć trochę wspomóc Ukraińców w ratowaniu życia najciężej rannych osób, Wrocławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Bonitum oraz Fundacja HELP22 z Długołęki postanowiły wysłać tam dwie karetki.

– Pomagamy od samego początku wojny w Ukrainie. – mówi Aleksandra Ciechanowicz, prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Bonitum. – Sami doskonale wiemy, jak ważne jest wsparcie w tych najważniejszych sprawach. Z pewnością należy do nich niesienie pomocy rannym i chorym. Dlatego wraz z Fundacją HELP22 chcemy przekazać ukraińskim służbom medycznym dwie karetki typu C. Są przeznaczone do niesienia pomocy osobom najbardziej poszkodowanym.

Choć same pojazdy dostarczyła już Fundacja HELP22, to potrzebny jest jeszcze specjalistyczny sprzęt medyczny monitorujący stan zdrowia i ratujący życie. Zakupione zostaną m.in. kardiomonitory, respiratory karetkowe, pompy infuzyjne, butle tlenowe, deski ortopedyczne oraz nosze. Gdy tylko uda się wyposażyć karetki w niezbędny sprzęt, trafią one bezpośrednio do ukraińskich szpitali lub ośrodków opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i starszymi.

Wyposażeniem ambulansów zajęło się stowarzyszenie Bonitum, które rozpoczęło właśnie zbiórkę pieniędzy na ten cel. Potrzeba łącznie 440 tys. zł. Każdy, kto chce wesprzeć ten szczytny cel, może to zrobić na stronie Zrzutka.pl.

Udostępnij >
T
separator