Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Szybkie testy antygenowe w Łukasiewicz – PORT

Szybki wynik i podróżowanie z zielonym certyfikatem. Takie możliwości dają testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2, które wprowadził do swojej oferty Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii z Wrocławia.

Łukasiewicz – PORT rozszerzył swoją ofertę diagnostyki w kierunku COVID-19 o szybkie testy antygenowe, czyli testy wykrywające obecność białek wirusa (antygenów) w pobranej od pacjenta próbce. Spełniają one najwyższe standardy jakości, dzięki czemu zostały dopuszczone do stosowania przez Europejski Komitet ds. Bezpieczeństwa Zdrowotnego.

Dostępne w Łukasiewicz – PORT testy BIOCREDIT COVID-19 Ag znajdują się na tzw. common list, czyli europejskiej wspólnej liście szybkich testów antygenowych, a także europejskiej liście wzajemnie uznawanych szybkich testów. Oznacza to, że ich ujemny wynik jest dokumentem, który w warunkach trwającej pandemii umożliwia wjazd do wielu europejskich krajów bez konieczności odbycia kwarantanny. Ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną i możliwość wprowadzania dodatkowych środków ostrożności, przed podróżą zawsze należy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat obowiązujących w danym państwie obostrzeń oraz wymogów dotyczących podróżnych przekraczających granicę.

- Okres wakacyjny to czas nasilonego ruchu turystycznego. Musimy jednak pamiętać, że pandemia się nie skończyła, a naszym wspólnym obowiązkiem jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – mówi dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii we Wrocławiu. – Dla wielu osób wyjazd zagraniczny wiązać się będzie z koniecznością zrobienia testu w kierunku zakażenia COVID-19. Łukasiewicz – PORT oferuje dwa ich rodzaje: testy genetyczne RT-PCR oraz szybkie testy antygenowe, które są honorowane w wielu państwach Europy i ułatwiają swobodne przemieszczanie się – dodaje dr Andrzej Dybczyński.

Wykonywane w laboratorium Łukasiewicz – PORT testy RT-PCR, które wykrywają materiał genetyczny wirusa w badanej próbce, dają najbardziej wiarygodną informację, czy w danym momencie jest on obecny w organizmie pacjenta. Testy te nazywane są złotym standardem diagnostyki w kierunku COVID-19 i są rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i WHO.

Łukasiewicz – PORT od początku angażuje się w walkę z pandemią COVID-19. Wrocławski Instytut prowadzi laboratorium diagnostyczne oraz trzy punkty pobrań. Realizuje zarówno badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2, jak i oznaczenie poziomu przeciwciał zapewniających odporność na COVID-19. Na terenie Kampusu Pracze działa również Punkt Szczepień Populacyjnych.

Zdrowie jest jednym z kluczowych kierunków badawczych instytutów Łukasiewicza. Obszar ten obejmuje badania i rozwój nowych technologii, diagnostyki i terapii, wytwarzania produktów leczniczych oraz aparatury i techniki medycznej. Instytuty działające w Grupie Badawczej Łukasiewicza Zdrowie wytwarzają produkty lecznicze dla technologii leków odtwórczych, jak i oryginalnych oraz realizują wszystkie etapy powstawania wyrobów medycznych i aparatury. Innowacyjność Łukasiewicza w zdrowiu to badania nowych materiałów do zastosowań w medycynie, nowoczesna i spersonalizowana diagnostyka i terapie medyczne oparte na inżynierii białek oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji i biosensorów.

 
Udostępnij >
T
separator