Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Tegoroczne Made in Wrocław również online

W tegorocznej, czwartej edycji Made in Wrocław, która odbędzie się w dniach 20-22 października 2020 r., będzie mógł uczestniczyć każdy. Bezpłatne wirtualne targi oraz konferencja zaprezentują szanse jakie tworzy innowacyjny wrocławski biznes

Mimo pandemii, innowacyjni przedsiębiorcy i naukowcy stale rozwijają technologie, produkty i usługi, które podbijają światowe rynki. Okazją do ich poznania będą wirtualne targi oraz konferencja Made in Wrocław 2020.

W ramach bezpłatnych, wirtualnych targów Made in Wrocław, które odbędą się 22 października, nie wychodząc z domu czy biura, będzie można poznać firmy, wynalazki i innowacje, które napędzają rozwój społeczeństwa i gospodarki. Wydarzenie pokaże jaki potencjał mają w tym zakresie m.in. firmy skupione wokół stolicy Dolnego Śląska.

– Siłą Wrocławia są nasi mieszkańcy, nic więc dziwnego, że Wrocław to także miasto o gigantycznym potencjale kreatywnym -  twierdzi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - Nasze startupy podbijają międzynarodowe rynki, naukowcy realizują projekty, o których głośno jest na całym świecie. Z drugiej strony międzynarodowe korporacje widzą potencjał intelektualny naszego miasta i inwestują we Wrocławiu. Jestem dumny z tych osiągnięć i cieszę się, że w trakcie Made in Wrocław 2020 zobaczymy, nad czym właśnie teraz pracują młodzi kreatywni. Przecież to oni zmieniają świat na lepsze dla nas wszystkich .

W ramach targów online będziemy mogli zajrzeć w niedostępne na co dzień miejsca. Za pomocą jednego kliknięcia przeniesiemy się do salonów, showroomów i pracowni firm specjalizujących się w dziedzinach, takich jak np. przemysł 4.0, IT, czy medtech.

Bezpośrednie połączenia ze stoiskami targowymi firm i instytucji obecnych na Made in Wrocław, moderowany networking online oraz wirtualne spotkania 1:1 umożliwią uczestnikom targów bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami biznesu oraz startupami. Będzie to świetna okazja nie tylko do zainspirowania się ich działalnością, ale też rozmów o możliwościach współpracy, które oferują. To szczególnie cenne w czasie, w którym duża część pracy i życia każdego z nas odbywa się wirtualnie. Na odwiedzających targi czekają również konkursy z nagrodami.

Z kolei wyzwaniom, przed którymi stoi dziś biznes poświęcona będzie 3-dniowa konferencja Made in Wrocław 2020. Mowa będzie o tym, jak radzić sobie z nimi tak, by nie tylko nie zwalniać tempa, ale i stale się rozwijać. Wśród zaproszonych gości są cenieni liderzy biznesu i naukowcy. Co ważne, w tym roku każdy będzie mógł uczestniczyć w konferencji bezpłatnie.

- Każdy dzień konferencji będzie poświęcony na merytoryczne dyskusje dotyczące jednego tematu, kluczowego z punktu widzenia biznesu – zapowiada Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Pierwszego dnia spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy pandemia koronawirusa może być postrzegana jako szansa, a nie tylko zagrożenie dla gospodarki. Drugi dzień poświęcimy potencjałowi przemysłu 4.0 i jego wpływowi na lokalną gospodarkę. Ostatniego dnia Made in Wrocław 2020 będziemy z kolei rozmawiać o tym, czy ekologia i biznes mogą tworzyć synergiczne połączenie

Choć konferencja odbędzie się online, nie zabraknie na niej możliwości porozmawiania z panelistami i prelegentami, wśród których będą m.in. reprezentanci firm i organizacji takich jak 3M, Nokia, GlobalLogic, Whirlpool, JP Weber, Fanuc, ITCorner czy SoDA.

– Możliwość wymiany spostrzeżeń i zadania pytań pogłębiających konferencyjną dyskusję sprawia, że każdy z uczestników wynosi z niej nie tylko inspirację, ale i konkretną, potrzebną mu wiedzę – mówi Magdalena Okulowska. - Mimo tego, że Made in Wrocław 2020 odbędzie się w formule online, zadbaliśmy o to, by uczestnicy mogli wziąć aktywny udział w wydarzeniu. Każdy dzień konferencji zakończy się moderowanym networkingiem biznesowym.

Made in Wrocław odbędzie się w dniach 20 - 22 października 2020 r. Konferencja potrwa trzy dni, a targi odbędą się ostatniego dnia - 22 października 2020 r. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny, a rejestracja możliwa jest na www.made-in-wroclaw.pl.

Wydarzenie organizowane jest przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław.

Udostępnij >
T
separator