Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Trwa nabór dla beneficjentów oraz biegaczy Poland Business Run

Osoby z niepełnosprawnością ruchową lub po mastektomii wciąż mogą zgłosić się jako beneficjenci Fundacji Poland Business Run. Organizator największego polskiego biegu charytatywnego czeka na zgłoszenia do 20 sierpnia. Tegoroczna 11. edycja biegu odbędzie się 4 września.

Tak jak w poprzednich latach beneficjenci mogą liczyć na pomoc w zakupie protez, dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych czy specjalistycznego leczenia. Do tej pory fundacja pomogła 728 osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, a od tego roku wśród beneficjentów znajdują się również kobiety po mastektomii.

– Pomoc jest możliwa dzięki finansowaniu przez firmy udziału pracowników w biegu. To dzięki naszym niezastąpionym biegaczom dosłownie stawiamy na nogi osoby po amputacjach – dofinansowujemy protezy, wózki, godziny rehabilitacji, spotkania z psychologiem, a od tego roku wspieramy również kobiety po mastektomii. Dajemy ludziom możliwość realizowania normalnego, aktywnego, samodzielnego życia. Pieniądze zebrane z pakietów startowych – prawie 10 milionów złotych zgromadzone przez dotychczasowe edycje biegu, pomogły naszym podopiecznym z całej Polski – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

W tegorocznym wydarzeniu udział weźmie aż 32 tysięcy biegaczy. Dzięki temu pomoc uzyska 72 beneficjentów fundacji, w tym Agata z Siechnic oraz Ryszard z Tyńca Małego, oddalonego o 14 km od Wrocławia. Liczby te mogą wzrosnąć, ponieważ zarówno zapisy do wirtualnej edycji biegu jak i naboru beneficjentów są nadal otwarte.

– Nasz coroczny bieg to piękna inicjatywa, która dostarcza sportowych emocji, integruje zespoły, poprawia zdrowie i samopoczucie. Ta pozytywna energia stanowi dla naszych beneficjentów również ważny wyraz wsparcia ze strony ludzi z całego kraju. Zależy nam, by dzielić się tą pomocą, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą fundacją osoby, które chcą w pełni czerpać z życia – podkreśla Agnieszka Pleti.

Aby zostać jednym z nich należy skontaktować się z fundacją, dostarczając jej niezbędne dokumenty – orzeczenie o niepełnosprawności, dokumentację medyczną oraz wniosek pomocowy, który znajduje się na stronie fundacji. Każde zgłoszenie rozpatrywane jest oddzielnie, a o możliwości wsparcia beneficjenta fundacja informuje niezwłocznie po potwierdzeniu decyzji.

Szczegóły dotyczące procesu rejestracji beneficjentów Poland Business Run można znaleźć na stronie fundacji, pod adresem polandbusinessrun.pl w zakładce „Dla Beneficjentów”. Zgłoszenia do tegorocznej, 11. edycji biegu są przyjmowane do 20 sierpnia

Udostępnij >
T
separator