Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Trwa Weekend Cudów!

Po raz 21. pomoc Szlachetnej Paczki trafia do tysięcy rodzin w całej Polsce. Weekend Cudów to wyjątkowe dni, podczas których kilkaset tysięcy osób angażuje się w działania Szlachetnej Paczki, a wolontariusze pukają do drzwi kilkunastu tysięcy potrzebujących rodzin i przekazują im mądrą, dedykowaną pomoc przygotowywaną od tygodni przez darczyńców.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają z Paczkami wszystkie rodziny włączone do jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy przygotowanej przez paczkowych darczyńców, na naszych oczach zmienia się życie tysięcy potrzebujących. Tak jak dla pana Bogdana, który samodzielnie opiekuje się synem z niepełnosprawnością. W Paczce dostanie narzędzia, dzięki którym będzie mógł podejmować prace przy remontach i naprawach. Dla niego i dla tysięcy innych rodzin i osób w całej Polsce ten weekend będzie prawdziwym Weekendem Cudów.

Przez ostatnie tygodnie Szlachetna Paczka podkreślała, że dla niektórych z nas, tak oczywiste rzeczy jak ciepłe ubrania i pełna lodówka, to niespełnione marzenie. Jednak w Weekend Cudów to się zmienia. Potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale także odzyskują nadzieję i poczucie, że są dla kogoś ważni. To szczególnie potrzebne w tym roku, kiedy skutki pandemii w pierwszej kolejności dotknęły tych, którzy już wcześniej mierzyli się z wieloma trudnościami. 

Cuda dzieją się dzięki darczyńcom, wolontariuszom, przyjaciołom i partnerom

Jak pokazuje Raport o Biedzie 2021, w ostatnim roku liczba skrajnie ubogich Polaków wzrosła o prawie 400 tysięcy. Aż 2 mln osób żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż 20 złotych dziennie.    

Dzięki darczyńcom, wolontariuszom i partnerom setki tysięcy osób, którym codziennie towarzyszy obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie, otrzyma pomoc.Tak jak pani Anna, która po śmierci męża samotnie wychowuje piątkę dzieci. Rodzina dostanie garnki do gotowania i zmywarkę, która odciąży ją w pracy w kuchni. W szczególnych upominkach znajdzie bon na wizytę u kosmetyczki, na którą normalnie nie może sobie pozwolić. Jej dzieci otrzymają upominki, dzięki którym będą rozwijać swoje pasje. Dzięki zapasowi żywności rodzina będzie miała spokojne święta, złapie też finansowy oddech na dłuższy czas. 

Po raz kolejny Szlachetną Paczkę wspierają partner strategiczny: Bank BNP Paribas oraz partnerzy główni: Allegro oraz Biedronka. W pomoc włączają się także klienci i pracownicy partnerów, którzy, tak jak każdego roku, licznie popierają inicjatywę.

Dla wszystkich osób zaangażowanych w Szlachetną Paczkę na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pojawi się specjalna świetlista wiadomość ze słowem „dziękuję”. Iluminację będzie można podziwiać w niedzielę w godzinach od 16.30 do 23:00.   

Wciąż można stać się częścią Weekendu Cudów! 

Jeśli ktoś nie mógł przygotować Paczki, nadal może stać się częścią Weekendu Cudów i pomóc, wspierając program wpłatą, która zasili machinę dobra, uruchomi szereg działań i pozwoli pracować nad kolejną edycją Szlachetnej Paczki. To od wpłacających zależy to, czy Paczka w przyszłym roku się odbędzie i jak duża będzie skala jej działania.

Nadal można też wesprzeć dzieci, którym pomaga Akademia Przyszłości – z niską samooceną, bez wiary w siebie, co przekłada się na ich problemy z nauką, relacjami czy rozwojem emocjonalnym.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wesprzyj Szlachetną Paczkę lub wybierz dziecko.

 

Udostępnij >
T
separator