Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Trwa X Kongres Technologii Chemicznej

Jak naukowcy mogą pomóc przemysłowi chemicznemu? Jak ograniczyć zmiany klimatu? Jak wdrażać „zieloną chemię”? Jak nauka i przemysł mogą połączyć siły dla dobra planety? O tym wszystkim debatują uczestnicy X Kongresu Technologii Chemicznej - TeChem10, który odbywa się na Politechnice Wrocławskiej

X Kongresu Technologii Chemicznej gromadzi ekspertów z szeroko rozumianej technologii chemicznej wykorzystywanej w różnych branżach gospodarki, naukowców i dydaktyków z wielu uczelni oraz przedstawicieli przemysłu chemicznego. Jubileuszowa edycja potrwa do 14 maja i weźmie w niej udział ponad 500 gości.

– Zaplanowaliśmy wykłady specjalistów, prezentacje najnowszych osiągnięć naukowych i rozwiązań technologicznych, a także dyskusje i debaty – mówi prof. Katarzyna Chojnacka z Wydziału Chemicznego PWr, przewodnicząca komitetu naukowego TeChem10. – Szczególnie interesująco zapowiada się debata poświęcona problemom rosnących cen gazu ziemnego w produkcji chemicznej – dodaje.

Uczestnicy będą także rozmawiać na temat pozyskiwania nowych surowców, technologii produktów podstawowych i specjalistycznych, biotechnologii przemysłowej czy też tzw. „zielonej chemii”.

 

Udostępnij >
T
separator