Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Uratowano prawie 600 miejsc pracy w Grupie Selena

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, odwiedziła zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie, należący do Grupy Selena. . W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, co pomogło w utrzymaniu prawie 600 miejsc pracy w Polsce

Libra jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze. Delegacja przedstawicieli rządu 8 czerwca spotkała się z zarządem firmy.

- Pomoc rządowa w Polsce stabilizuje utrzymanie produkcji – to szczególnie ważne z punktu widzenia zakładów nastawionych na eksport, które mocno zostały dotknięte obecnym kryzysem – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena. - W Librze zatrudniamy 114 pracowników i zgodnie z polityką zarządu zakład nie przeprowadzał zwolnień w okresie pandemii. Dzięki finansowej pomocy łącznie w Grupie Selena ochroniliśmy prawie 600 miejsc pracy. Chociaż nie wszystkie spółki są objęte tarczą, efekt ten zamierzamy utrzymać w skali globalnej.

Wizyta Minister Marleny Maląg była okazją do wymiany opinii i doświadczeń w zakresie ochrony i bezpieczeństwa pracowników w zakładach produkcyjnych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Analizowano systemy wdrożone w Librze, omawiano też zakres pomocy rządowej udzielonej Grupie Selena. Rozmawiano również o rządowych programach pomocowych w Europie, USA i w Chinach – z jakich dotychczas skorzystały zakłady i oddziały Grupy Selena.

- Niezmiernie cieszę się, że kolejna firma na Dolnym Śląsku skorzystała z mechanizmu instrumentów wsparcia, które zostały opracowane i wdrożone 1 kwietnia 2020 roku – twierdzi Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Okres pandemii spowodował, że gospodarka znalazła się w szczególnie trudnej sytuacji. Zamierzeniem rządu było jak najszybsze wsparcie przedsiębiorców z zachowaniem płynności, a przede wszystkim ochrona pracowników i miejsc pracy. Zakład Libra pokazuje, że ten trudny czas można przetrwać dzięki dobrej organizacji i wsparciu finansowemu wynagrodzeń. Celem i priorytetem naszych działań jest ochrona miejsc pracy oraz wyhamowanie skutków pandemii – by nasza gospodarka po fali kryzysu mogła się odbudować. Chciałabym podziękować i pogratulować zarządowi firmy Selena, że przy wsparciu z tarczy antykryzysowej ochroniła miejsca pracy.

Grupa Selena sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach. Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

Udostępnij >
T
separator