Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W legnickiej strefie zainwestuje producent słodyczy i składników do ciast

Spółka Günthart Polska planuje inwestycję na poziomie 18 mln zł. W nowej hali na terenie Złotoryi zatrudnienie znajdzie w końcowym etapie nawet 250 osób, w większości będą to kobiety. Jednym z czynników przyciągających do podjęcia współpracy z LSSE była możliwość skorzystania z ulgi podatkowej.

Günthart Polska pochodzi z działającej ponad 70 lat firmy rodzinnej Günthart z siedzibą w

niemieckim Hochentengen am Rein i od blisko 40 lat w Tajlandii posiada zakład produkcyjny, gdzie zatrudnia blisko 700 osób. W Polsce spółka obecna jest od roku 2021, od samego początku silnie wspiera rozwój regionu, tworząc atrakcyjne miejsca pracy, w szczególności dla kobiet. Obecnie zatrudnia 40 osób, ale wkrótce ta liczba mocno wzrośnie.

– Znakiem rozpoznawczym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest branża automotive. Jednak każda kolejna nowa inwestycja związana z branżą spożywczą jest jasnym sygnałem, że ona również u nas funkcjonuje. W zeszłym roku do grona inwestorów dołączył potężny światowy koncern PepsiCo, który buduje fabrykę przekąsek, a tym razem zapowiada się naprawdę słodka współpraca – w Złotoryi będą produkowane dekoracje cukiernicze, prezenty czekoladowe i produkty z marcepanu.

– Myślę, że ważne jest to, że oprócz dużych inwestycji, z dobrych lokalizacji i ulg strefowych korzystają również te nieco mniejsze podmioty, a nawet firmy rodzinne, z różnych branż – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Mamy plan przeniesienia całej produkcji marcepanowej do Złotoryi. Robimy to krok po kroku. Dzięki wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej możemy ruszyć z kolejnym etapem naszej inwestycji. Pierwszym była możliwość sprawdzenia hali w Złotoryi, jak to faktycznie będzie funkcjonowało w Polsce, a funkcjonuje naprawdę świetnie. Była to bardzo dobra decyzja, dlatego na pewno będziemy się tutaj rozwijać. Nasza firma to nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla kobiet, z tego względu, że profil produkcyjny wymaga delikatności i estetyki. Skupiamy się na kobietach, które będą stanowić nawet 85% pracowników. Obecnie pracuje u nas 40 osób, w tym 30 produkcyjnych. Przy pierwszym etapie budowy hali, chcemy pozyskać jeszcze ok. 70 osób. Docelowo myślimy o zatrudnieniu 200-250 nowych pracowników – dodaje Natalia Günthart, współwłaścicielka Günthart Polska.

Nowo planowana inwestycja polegać będzie na budowie od podstaw zakładu produkcyjnego wraz z kompletną linią dla wysokiej jakości wyrobów marcepanowych i cukrowych. Firma planuje także zwiększyć swój potencjał rynkowy wprowadzając produkty na rynki: słowacki, czeski, a przede wszystkim polski, co umożliwi atrakcyjna lokalizacja na Dolnym Śląsku.

 

Udostępnij >
T
separator