Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W Legnicy odbędzie się Energy Industry Mixer

Przedstawiciele samorządów i biznesu porozmawiają o efektywności energetycznej, odzysku materiałów przy wykorzystaniu technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowania energii z odpadów. Będzie to możliwe podczas trzeciej edycji Energy Industry Mixer, która odbędzie się w Legnicy już 21 września 2022 r.

Ideą Energy Industry Mixer jest umożliwienie bezpośredniego dialogu pomiędzy włoskimi firmami, polskimi przedsiębiorcami oraz lokalnymi władzami. Podczas eventu spotkać będzie można przedstawicieli firm z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. W gronie ekspertów znajdą się specjaliści z zakresu hardware i software, którzy na co dzień zajmują sią optymalizacją zużycia energii HVAC, poprawiając komfort otoczenia i zmniejszając emisję CO₂. Tylko tutaj dowiedzieć się będzie można o recyklingu odpadów przy wykorzystaniu technologii skoncentrowanej energii słonecznej.

Energy Industry Mixer to doskonała okazja do międzynarodowych spotkań biznesowych opartych na formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkaniach B2B. Organizatorami wrześniowego przedsięwzięcia są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting.

Zainteresowani spotkają się w Legnicy już 21 września 2022 roku, w Centrum Konferencyjnym LSSE (ul. Rycerska 24).

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, uczestnicy skupią się na problemach miast i gmin. W związku z tym, wśród zaproszonych do udziału gości, znaleźli się lokalni samorządowcy. W harmonogramie przewidziane są rozmowy o przetwarzaniu energii z odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych, budowie biogazowni czy biometanowni.

– Wzrastające ceny energii, duża produkcja odpadów zarówno komunalnych, jak i rolniczych sprawiają, że miasta oraz gminy poszukują nowych skutecznych metod działania. Mam przekonanie, że podczas wrześniowych spotkań biznesowych, uczestnicy przy wsparciu międzynarodowych ekspertów, znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązania. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk – to wszystko będzie możliwe dzięki obecności przedstawicieli polskich i włoskich firm – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Wśród kluczowych uczestników przedsięwzięcia znalazły się włoskie firmy, tj.: Fata EPC, Termomeccanica, Enerbrain, Montana, Ecotermica, BTS Biogas, Pietro Fiorentini, Amut, WTEC Gieffepi Group. Sponsorem Głównym Energy Industry Mixer jest Santander Bank Polska.

Partnerem wydarzenia jest m.in. Miasto Legnica. Wśród innych miast biorących udział w wydarzeniu są m.in. Warszawa, Wrocław i Trójmiasto.

– Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie Kluczowych Uczestników trzeciej edycji Energy Industry Mixer, Grupa Fata jest mocno zainteresowana polskim rynkiem i chce aktywnie działać w tym kraju w sektorze energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii. Podczas wydarzenia chcielibyśmy zaprezentować technologię skoncentrowanej energii słonecznej. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością zainteresuje zarówno władze lokalne, jak i firmy uczestniczące w wydarzeniu – dodaje Stefano Papale, Head of Business Development z FATA S.p.A.

Energy Industry Mixer III odbędzie się w atrakcyjnej formule B2B Smart Mixer. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je konferencja plenarna.

  • Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.
  • Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Energemini Polska.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, NFOIŚ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Udostępnij >
T
separator