Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
W Ząbkowicach Śląskich rusza budowa Lokalnego Centrum Biznesu WSSE

W Ząbkowicach Śląskich przy ul. Cukrowniczej 8 odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, rozwiną oni swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy.

Hala liczyć będzie ponad 5 tys. m kw powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztować będzie ok. 23 mln zł.

- To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych

przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu - nowoczesnego i skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Tuż za nami powstanie hala przemysłowo-magazynowa, zgodnie z najwyższymi standardami przewidujemy również uruchomienie przestrzeni administracyjnej, biurowej i socjalnej. Nie zapominamy także o infrastrukturze towarzyszącej - zielona przestrzeń i wygodne parkingi. Wierzę, że napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (jako lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (jako członek konsorcjum). Wykonawcy zapewniają, że rozpoczęte już prace zakończą się do końca czerwca 2023 roku. Strefa zatem konsekwentnie realizuje program budowy hal magazynowo-produkcyjnych na Dolnym Śląsku, które budowane są z myślą o małych i średnich firmach.

Udostępnij >
T
separator