Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wałbrzyskie pogotowie przekazało karetkę dla Ukrainy

Karetka wyposażona m.in. w nosze wielofunkcyjne należąca do Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu w piątek wyruszyła w kierunku przejścia granicznego w Krościenku. Po drodze włączy się w konwój 5 karetek z Sosnowca, Kielc, Katowic i wspólnie pojadą na Ukrainę.

Ambulans marki Mercedes Benz Sprinter trafi do Wojewódzkiego Klinicznego Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankowsku. Pojazd jest w pełni sprawny i może być skutecznie wykorzystywany do niesienia pomocy. Dodatkowo na pokład ambulansu zapakowano inne potrzebne artykuły medyczne takie jak: maseczki, przyłbice, fartuchy ochronne, rękawiczki i środki do dezynfekcji. Działania są koordynowane przez Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

- Jako Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu odpowiedzieliśmy na prośbę Ministerstwa Zdrowia i dołożyliśmy starań, żeby sprawnie przeprowadzić procedurę przekazania ambulansu, jako pomoc medyczną dla ofiar wojny – mówi Ryszard Kułak Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu

- Pomagamy Ukrainie na wszystkie możliwe sposoby. Przekazaliśmy 1,5 miliona złotych na zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich szpitali, zorganizowaliśmy szybki, sprawny i bezpieczny transport kolejowy obywateli Ukrainy z granicy polsko-ukraińskiej na Dolny Śląsk. W najbliższych dniach będziemy też wysyłać karetki – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu przyłączyło się do działań koordynowanych przez Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego, w ramach których do Ukrainy trafi kilkanaście karetek z różnych regionów Polski.

 

 

Udostępnij >
T
separator