Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wroclavii otwarto tor kartingowy

Już od 15 października br. w centrum handlowym Wroclavia można przejechać się po nowym torze kartingowym. Jest on wyposażony w 16 dużych gokartów elektrycznych i 6 gokartów dla dzieci. Łącznie tor zajmuje 3 500 m2 poziomu -2 centrum handlowego.

Tor kartingowy we Wroclavii jest wyjątkowym tego typu obiektem w Polsce – pod względem nowoczesnego wystroju, wyposażenia i ekologicznego podejścia. Gokarty elektryczne, którymi przejedziemy się w Pitlane, nie emitują szkodliwego dwutlenku węgla oraz charakterystycznego, „benzynowego” zapachu. Są też cichsze od swoich spalinowych kuzynów.

– Tworząc tor naszą przewodnią myślą było wyjście do najbardziej wymagających klientów. Wszystkie te osoby, którym wcześniej nie odpowiadała jazda gokartami spalinowymi lub nie czuły się komfortowo ze względów niezbyt równej nawierzchni, zapraszamy do nas.  Dołożyliśmy wszelkich starań, aby właśnie te osoby mogły doświadczyć jazdy gokartami według najwyższych standardów – mówi Adam Kania, Prezes toru z Pitlane.

Nowoczesne rozwiązania

To, co wyróżnia tor kartingowy Pitlane to nowoczesne wyposażenie na najwyższym, światowym, poziomie. W gokartach znajdziemy wygodne, materiałowe fotele i opcjonalny system wspomagania kierownicy. Zainstalowane bandy są wysokiej jakości i wyglądają estetycznie. Nawierzchnia, po której jeżdżą pojazdy, zapewnia idealną trakcję i jest przewidywalna – nie powoduje uczucia „wyrywania kierowcy” z rąk.

Gokarty są podłączone do systemu, który pozwala, w razie wypadku lub awarii, sterować każdym pojazdem z poziomu tabletu. Co więcej, na torze nie pojawiają się osoby tradycyjnie machające flagami po przejechanym okrążeniu. Całością zarządza elektroniczny system flag sygnalizujący uczestnikom tę informację.

Dla dzieci i dorosłych, początkujących i zaawansowanych

Z toru kartingowego mogą korzystać wszyscy – dzieci (od 1,35 cm wzrostu), dorośli, osoby zaawansowane, jak i te, które dopiero zaczynają przygodę z gokartami. Dla dzieci i początkujących przygotowano funkcję Easy Drive. Jej włączenie ułatwia sterowanie pojazdem, ponieważ obracanie kierownicą wymaga zastosowania mniejszej siły. Ponadto gokarty mają możliwość pełnej regulacji pedałów, kierownicy i fotela.

Dla bardziej doświadczonych kierowców przygotowano natomiast przycisk Cares. Po jego uruchomieniu gokart zwiększy moc z 3 do 4 biegu i tym samym osiągnie pełnię swoich możliwości. To rozwiązanie jest jednak dostępne tylko dla osób, które osiągną odpowiedni czas na trzecim biegu.

Oprócz gokartów także Supercar’y

Unikalną atrakcją Pitlane są prawdziwe Supercar’y, które obejrzymy na sześciu specjalnie ustawionych stanowiskach toru. Codziennie spotkamy tam rzadkie samochody takie jak Ferrari czy Lamborghini. Sportowe samochody będą się zmieniać, tak aby uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcie z więcej niż jednym Supercar’em.

Współzałożycielem obiektu są popularny twórca internetowy The Mike oraz znany kolekcjoner supercar’ów Szymon Banaś.  

Udostępnij >
T
separator