Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wrocławiu powstała pierwsza aplikacja koordynująca zbiórki pomocowe na rzecz Ukrainy

Powstała pierwsza aplikacja, która umożliwia szybkie pozyskanie informacji dotyczących zbiórek, darów oraz wszelkiej pomocy na rzecz osób potrzebujących z Ukrainy. „Gdzie zbiórka?” agreguje wszystkie punkty, na bieżąco aktualizuje stany magazynowe oraz zawiera najważniejsze informacje na temat zapotrzebowania. Za jej powstanie odpowiada wrocławski software house Applover.

Sytuacja związana z wojną w Ukrainie wywołała zryw pomocy wśród naszych rodaków. Największym wyzwaniem okazała się jednak logistyka. Wrocławski software house postanowił stworzyć produkt, którego celem jest dokładna koordynacja punktów pomocowych. Wszystkie miejsca, które prowadzą zbiórki w różnych miastach, zostały umieszczone na interaktywnej mapie wraz z informacją o bieżących potrzebach każdego z nich. 

Głównym celem aplikacji jest usystematyzowanie informacji na temat zapotrzebowania w miejscach zbiórek. Osoby chcące włączyć się do pomocy, mają możliwość w prosty sposób wyszukać punkty pomocy w swojej najbliższej okolicy, a także dowiedzieć się, gdzie przekazać konkretne produkty.

– Zauważyliśmy, jak szybko zmieniają się potrzeby w różnych punktach. Mamy nadzieję, że nasza aplikacja usystematyzuje potrzeby związane z dostarczaniem różnorodnych artykułów osobom z Ukrainy, w końcu jest ich w Polsce już ponad milion – mówi Piotr Sędzik, CEO Applover 

Wszystkie miejsca zbiórek zostały umieszczone na interaktywnej mapie, wraz ze statusem informującym o bieżących potrzebach. Dzięki aplikacji koordynator danego punktu ma możliwość aktualizowania informacji o zapotrzebowaniu w dowolnej chwili. Ułatwi to śledzenie stanu magazynowego punktów, a także zaoszczędzi czas na poszukiwanie informacji przez osoby zainteresowane.

W kolejnych etapach pracy nad aplikacją pomysłodawcy przewidują wprowadzenie nowych funkcjonalności.

Aplikacja w najbliższych dniach będzie dostępna do pobrania na stronie https://gdziezbiorka.pl/, a także w sklepie Google Play i App Store.

Udostępnij >
T
separator