Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wrocławiu ruszył największy punkt szczepień drive-thru

Na Stadionie Wrocław uruchomiony został samochodowy punkt szczepień, który ma przepustowość wielokrotnie większą niż punkty stacjonarne. Można się tam zaszczepić nie wysiadając z samochodu.

Na parkingu o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych będzie działało docelowo 20 stanowisk (18 samochodowych i dwa pieszo-rowerowe), które umożliwią szczepienie nawet 8,5 tys. osób dziennie. Placówka na Stadionie Wrocław pomyślnie przeszła kontrolę NFZ i jest wpisana do elektronicznego systemu rejestracji. Od początku tygodnia odbywają się tam szczepienia.

- Od początku Wrocław wspiera Narodowy Program Szczepień. Bezpłatnie dowozimy na szczepienia osoby z niepełnosprawnością i starsze, a medyków do szpitala tymczasowego, uruchomiliśmy też specjalną zakładkę na portalu miejskim www.wrocław.pl gdzie podajemy wszystkie ważne i pewne informacje dotyczące szczepień. W naszym mieście podano do tej pory już ponad 200 tys. dawek, a teraz, jeśli tylko dotrą szczepionki, czeka nas przyśpieszenie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia – Stadion Wrocław ma ogromny potencjał, ale będziemy szczepić, we współpracy ze Szpitalem Klinicznym, także w Centrum Historii Zajezdnia i w ponad 120 innych punktach na terenie Wrocławia. To nasza wspólna sprawa i wspólna odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców.

Aby zminimalizować korek, który może powstać przy planowanej tak dużej liczbie uczestników szczepień na stadionie, wjazd odbywać się będzie bramą B, następnie cały ruch, sterowany przez obsługę parkingów, przeprowadzony zostanie przez górny poziom parkingu wielopoziomowego, w którym jednocześnie może stać (nie powodując blokady Alei Śląskiej) ok. 500 aut. Po szczepieniu, zgodnie z zaleceniami, trzeba odczekać 20 min, na wyznaczonej do tego części parkingu, na której znajdzie się zaplecze sanitarne. Na Stadion Wrocław przyjeżdżać będą wyłącznie osoby już zarejestrowane na konkretny dzień i do tego, konkretnego, punktu szczepień.

- Przepustowość jednego stanowiska na stadionie to 30 osób na godzinę. Przy 20 stanowiskach, to 600 osób na godzinę. Planujemy szczepić 14 godzin dziennie, co da ok 8400 osób na dobę. Punkt będzie działał na początku pięć dni w tygodniu, jeśli będzie konieczność wydłużymy jego pracę do soboty – mówi Marcin Przychodny, prezes Stadionu Wrocław. Wszystko zależy jednak od liczby szczepionek, które zapewnia ministerstwo.

Podmiotem medycznym wykonującym szczepienia jest Medfemina Sp.z o.o. Firma od ubiegłego roku, w systemie drive- thru, na Stadionie Wrocław wykonuje testy w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

We Wrocławiu działają 123 punkty szczepień. Szczegółowa mapa na stronie: https://www.wroclaw.pl/wroclaw-sie-szczepi/

Miasto wspólnie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym uruchamia także punkt szczepień w Centrum Historii Zajezdnia. Powstanie tam kilkanaście stanowisk, w których każdego dnia będzie mogło się zaszczepić 2 tys. osób. Jeżeli będzie konieczność Wrocław uruchomi także punkt szczepień na lotnisku.

 

Zródło: UM Wrocław

Udostępnij >
T
separator