Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
We Wrocławiu trwa wielkie święto piwa

Od 3 do 5 września w stolicy Dolnego Śląska odbywa się 11. edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. To największy i najstarszy festiwal piwa rzemieślniczego i regionalnego w Polsce i jeden z największych w Europie.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to wydarzenie, podczas którego wielu producentów piwa rzemieślniczego ma szansę zaprezentować swoja ofertę szerokiej publiczności. Podczas trzech dni jego uczestnicy mogą wybierać spośród setek starannie wyselekcjonowanych piw lanych oraz butelkowych, pochodzących z najlepszych małych i średnich browarów polskich i europejskich.

– Zawsze bardzo chętnie bierzemy udział w tym wydarzeniu – mówi Grzegorz Ziemian z wrocławskiego Browaru Stu Mostów. – Impreza ta zaczynała skromnie, a dzisiaj przyciąga tłumy i jest jednym z największych tego typu wydarzeń w całej Europie. Jej rozwój można z powodzeniem zestawić z rosnącą od lat popularnością piwa rzemieślniczego, kraftowego, po które Polacy z roku na rok sięgają coraz chętniej. Smak tego trunku stał się dla nas istotniejszy, poszukujemy go i doceniamy. Wrocławski festiwal jest do tego idealnym miejscem. Poza tym, jest świetną okazją, by spotkać się z ludźmi z całego świata, dla których piwo, podobnie jak dla nas, jest pasją i sposobem na życie.  

Podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa odbędą się nie tylko liczne degustacje wielu rodzajów tego trunku, ale dla uczestników tego wydarzenia zaplanowano też wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, które są niepowtarzalną okazją do udziału w szkoleniach, wykładach oraz do wymiany doświadczeń, również dla piwowarów domowych.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa odbywa się na Stadionie Wrocław przy ul. Śląskiej 1.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Udostępnij >
T
separator