Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Winkelmann zainwestuje 100 mln w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Winkelmann, producent dla branży grzewczej i motoryzacyjnej, rozwija swoją inwestycję w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W czwartek, 10 lutego, w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, miało miejsce uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki, która zainwestuje 100 mln zł.

Winkelmann to jedna z pierwszych firm, która zainwestowała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
– Pierwszeństwo zobowiązuje, dlatego nieustannie rozwijamy naszą działalność w Polsce. Dziś w Legnicy pracuje już blisko 1 600 osób w czterech fabrykach. Od samego początku realizujemy nasz projekt na absolutnie międzynarodowym, wysokim poziomie. Otrzymanie decyzji o wsparciu dla naszej spółki, to kolejne ważne wydarzenie w historii firmy. Rynek na nasze produkty jest nadal otwarty, w zakładach w branży grzewczej produkcja i sprzedaż ciągle rosną. Chcemy zrealizować tak ambitne plany i sprostać wymaganiom klientów, dlatego niezbędna jest rozbudowa parku maszynowego. Pozwoli to nam na zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz poszerzenie obszarów magazynów. Wraz z rozwojem, w naturalny sposób zwiększymy również zatrudnienie – mówi Krzysztof Ignasiak, członek zarządu Winkelmann.

Spółka Winkelmann wytwarza wysokiej klasy produkty dla branży grzewczej i motoryzacyjnej. W ramach najnowszej inwestycji rozbuduje istniejące zakłady zajmujące się produkcją pojemnościowych podgrzewaczy wody, naczyń zbiorczych oraz części do pojemnościowych podgrzewaczy wody (heating+water). Oprócz modernizacji polegającej na powiększeniu przestrzeni hali magazynowej z urządzeniami automatyki magazynowej, projekt obejmuje również rozbudowę infrastruktury zewnętrznej. Wartość inwestycji to 100 mln złotych. Zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 r.

– Winkelmann to jeden z największych pracodawców w powiecie legnickim. Cieszy mnie, gdy inwestorzy na stałe związani z LSSE podejmują decyzję o dalszym rozwoju. Dla nas jest to jasny sygnał, że stwarzamy warunki, które pozwalają im rosnąć. Produkty z Legnicy trafiają do aut największych światowych marek, więc to dodatkowy powód do dumy – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Winkelmann rozpoczął działalność w Polsce w 1998 r. Spółka należy do międzynarodowej organizacji Winkelmann Group, założonej w Niemczech w 1898 r. i funkcjonuje w oparciu o długoletnie doświadczenie oraz najwyższe standardy jakości i współpracy w dziedzinie obróbki metalu i innych materiałów.  

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje blisko 25 lat istnienia spółki. W tym czasie firmy zainwestowały tu blisko 11 mld zł. Zdecydowały się także zatrudnić blisko 17 tys. pracowników, aż dwukrotnie więcej niż planowały.

Udostępnij >
T
separator