Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wroclavia zaprasza na niezwykłe spacery po Wrocławiu

Na czym polega architektoniczny fenomen Trzonolinowca? Gdzie znajdują się miejsca z kadrów „Zimnej Wojny” Pawlikowskiego? Jak trudno odszukać wyjątkowy kościół ukryty na Hubach? I które lokacje związane są z kryminalnymi zagadkami stolicy Dolnego Śląska? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi poznamy podczas wakacyjnych spacerów organizowanych przez Wroclavię.

Na wrocławian i turystów czekać będą cztery wyjątkowe szlaki spacerowe, po których oprowadzi ich certyfikowany przewodnik. Pierwsza wycieczka odbędzie się 2 lipca o godzinie 11:00. Następne – w kolejne soboty o tej samej godzinie.

Spacery organizowane przez Wroclavię to okazja do poznania miasta z innej strony – trasy zwiedzania obejmują kilka słynnych, turystycznych miejsc, ale w dużej mierze koncentrują się na miejscach nieodkrytych, pełnych ciekawych historii. Będą to m.in. okolice ulicy Piłsudskiego, nasypu kolejowego, Dworca Świebodzkiego, dzielnica Huby czy słynny „Trójkąt”. Osobą, która zabierze uczestników w podróż po Wrocławiu, będzie Maciej Maliński – certyfikowany przewodnik, historyk i prawdziwy pasjonat miasta, który specjalnie dla uczestników projektu spacerowego Wroclavii, stworzył wyjątkowe trasy.

- Z przyjemnością zapraszamy wszystkich do udziału w naszych wakacyjnych spacerach, podczas których wspólnie będziemy poznawać nasze miasto z mniej oczywistej strony – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii. – W niedalekim sąsiedztwie Wroclavii znajduje się wiele ciekawych i wartościowych miejsc, których historię i specyfikę chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym Wrocław. Jako centrum handlowe zlokalizowane w sercu naszego miasta wykorzystujemy swój potencjał miejsca spotkań i integracji.

Szczegółowy plan i opis tras:

  • sobota, 2 lipca, start godz.: 11:00

Trasa nawiązująca do historii kolei we Wrocławiu

Podczas spaceru przewodnik opowie o historii nasypu kolejowego oraz o Dworcu Świebodzkim wraz z jego historią na przestrzeni lat. Uczestnicy spaceru poznają także m.in.: Pomnik Anonimowego Przechodnia na rogu ul. Świdnickiej i Piłsudskiego, Teatr Muzyczny Capitol, Budynek NOT oraz dawny PKWN z największym „kawalerkowcem”.

Meta: Dworzec Świebodzki

  • sobota, 9 lipca, start godz.: 11:00

Przedmieście Oławskie, tzw. Trójkąt

Podczas wycieczki zostanie wyjaśniona potoczna nazwa dzielnicy. Przewodnik opowie także o Trzonolinowcu i jego przeznaczeniu, które miało zmienić historię architektury i budownictwa. Uczestnicy odwiedzą także pozostałości po wytwórni likierów i wódek oraz ulicę Mierniczą, przy której powstawały sceny słynnych filmów.

Meta: Kościół Św. Maurycego

  • sobota, 16 lipca, start godz.: 11:00

Osiedle Huby

Wszyscy uczestnicy spaceru będą mieli możliwość poznać historie dworców autobusowych oraz ciekawostki o bombach lotniczych, które znajdowano w ich okolicy. Dodatkowo przewodnik opowie o Browarze Mieszczańskim i Bazarze Smakoszy, a także przedstawi historię dzielnicy Huby wraz z wyjątkowym Kościołem Św. Stanisława Kostki.

Meta: Kościół Św. Stanisława Kostki

  • sobota, 23 lipca, start godz.: 11:00

Makabryczny Wrocław (trasa rekomendowana dla uczestników powyżej 16. roku życia)

Podczas tego spaceru uczestnicy poznają sprawę wampira we Wrocławiu, tragicznych piastonaliów przy Wzgórzu Partyzantów, przerażającej fosy i kilka historii związanych z Dworcem PKP.

Start: Rynek – pomnik A. Fredry, meta: Wroclavia

Miejscem zbiórki trzech pierwszych spacerów oraz mety czwartego z nich jest centrum handlowe Wroclavia, przy wejściu głównym „Dąb”. Przewidywany czas trwania wycieczki to około 2 godziny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Ze względu na kwestie organizacyjne warto na miejscu pojawić się 15 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia spaceru. Dla uczestników Programu lojalnościowego Wroclavii, którzy wezmą udział w spacerach, przygotowano specjalne „Zestawy spacerowe”, które umilą zwiedzanie.

Udostępnij >
T
separator