Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocław Campus ma nowego właściciela

Panattoni sprzedał swój strategiczny projekt w południowo-zachodniej Polsce – Wrocław Campus – firmie P3 Logistic Parks. Inwestycja ma 185 tys. m kw.

Wrocław Campus składa się z czterech budynków o łącznej powierzchni 185 000 m kw. Na terenie inwestycji znajduje się 319 ramp przeładunkowych, 949 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 67 dla ciężarowych. Obiekt jest położony w jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej.

– Panattoni jest największym podmiotem lokującym kapitał instytucjonalny w aktywa przemysłowe i logistyczne w Europie, średnio około 7 mld euro rocznie – mówi Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach. – Sprzedaż naszego wrocławskiego parku logistycznego firmie P3 świadczy o utrzymującym się silnym apetycie inwestorów instytucjonalnych na tego typu obiekty. Podaż nowych inwestycji w Polsce wciąż nie nadąża za zapotrzebowaniem na powierzchnię ze strony firm przemysłowych i e-commerce oraz rosnącym trendem nearshoringu

Wrocław Campus posiada certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Wśród najemców parku są ID Logistics, koreański operator logistyczny Unico Logistics, GEIS, LX Pantos oraz producent kabli samochodowych Leoni. Obecnie zatrudnienie znalazło tam ok. 600 pracowników.

Wrocław Campus jest położony w jednej z najlepiej rozwiniętych stref logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej i Zachodniej, rozciągającej się od Szczecina na północy Polski do Czech, Słowacji i Węgier na południu. Jest tu ponad 350 parków logistycznych obejmujących 20 milionów m kw. Lokalizacja ma bezpośredni dostęp do autostrad A4 i A8, które łączą główne rynki europejskie – jak Niemcy i Austria – z bazą klientów liczącą ponad 100 milionów osób. Międzynarodowe lotnisko we Wrocławiu jest oddalone o zaledwie 15 minut jazdy samochodem.

Panattoni to zdecydowany lider pod kątem dostarczonej na Dolnym Śląsku powierzchni magazynowej i przemysłowej. Portfolio dewelopera w regionie obejmuje już ponad 2 mln m kw.

Udostępnij >
T
separator