Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocławskie biurowce z kolejnymi wyróżnieniami

Budynek Nowy Targ otrzymał właśnie nagrodę Lidera Dostępności 2021, z kolei Centrum Południe zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie PLGBC Green Building Awards 2021.

Centrum Południe zostało nagrodzone w kategorii „Najlepszy budynek ekologiczny certyfikowany”. Ogłoszenie wyników odbyło się 7 października podczas gali konkursowej towarzyszącej 11. PLGBC Green Building Symposium. Ideą konkursu, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. To jedyna tego typu inicjatywa, która wyróżnia najlepsze zrównoważone projekty budowlane w Polsce.

Z kolei Nowy Targ został doceniony w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Lider Dostępności”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich, a partnerem instytucjonalnym Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kapituła konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyznała inwestycji Nowy Targ nagrodę w kategorii „Obiekt biurowo-handlowy”.

– Nasze inwestycje projektujemy i budujemy w sposób, który odpowiada na coraz pilniejszą potrzebę ograniczania niekorzystnego wpływu na klimat. Świadomie i konsekwentnie implementujemy rozwiązania, które wnoszą realne korzyści dla środowiska. Jednocześnie pokazujemy, że deweloper biurowy może być dobrym sąsiadem, a jego realizacje powinny być pozbawione barier, otwarte i dostępne dla wszystkich – mówi Adam Targowski, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

Centrum Południe jest miejscem, w którym zastosowano liczne prośrodowiskowe rozwiązania, pozwalające na bardziej racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych. Budynki kompleksu są w 100% zasilane energią wyprodukowaną na farmach wiatrowych. Jej zużycie jest niższe o ok. 1/3. Inwestycja umożliwia też ponownie wykorzystywanie wody. Z kolei dziedziniec i chodnik obok biurowców zbudowano z zielonego betonu, pochłaniającego szkodliwy smog. Centrum Południe posiada prestiżowy certyfikat LEED Core&Shell potwierdzający, że inwestycja jest zrównoważona, przyjazna środowisku oraz została zaprojektowana i zbudowana zgodnie z najwyższymi standardami. Certyfikacja LEED dotyczy m.in. oszczędności energii, redukcji zużycia wody czy emisji dwutlenku węgla. Kompleks posiada również certyfikat Obiekt Bez Barier, co oznacza, że jest on przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodzin z dziećmi.

Nowy Targ to budynek, który już na stałe wpisał się w biznesowy krajobraz Wrocławia. Jest wyposażony m.in. w rozwiązania, które ułatwiają poruszanie się po budynku, co jest niezwykle ważne dla osób z dysfunkcjami. Pracownicy i goście najemców otrzymują dostęp do platformy Connected by Skanska, dzięki której do budynku i na parking dostają się bez konieczności używania tradycyjnej karty, za pomocą kodu QR. Nowy Targ posiada certyfikat LEED na najwyższym platynowym poziomie oraz „Obiekt bez Barier”, Najemcy biurowca mają dostęp do zielonego patio z bogatą roślinnością, zlokalizowanego na drugim piętrze budynku. Dodatkowo deweloper zaprojektował pięć zielonych tarasów na najwyższych kondygnacjach, z których rozpościera się widok na wrocławskie Stare Miasto.

Udostępnij >
T
separator