Zgłoś uwagę Reklama gryfów
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Za chwilę 16. edycja Dolnośląskich Gryfów!

Po raz pierwszy w tym roku zebrała się Kapituła Konkursu "Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza". Już wiadomo, że będą nowe kategorie, w których zostanie przyznana ta prestiżowa nagroda.

Jak co roku podczas pierwszego spotkania członkowie Kapituły obradowali nad zasadami nowej edycji „Gryfów Dolnośląskich” oraz nad kategoriami konkursowymi. Dzięki temu nie tylko stare kategorie zostały odświeżone, ale także wiadomo już, że pojawiło się kilka nowości, które już wkrótce zostaną ogłoszone.

Nagroda Gospodarcza „Dolnośląski Gryf” od 2004 roku nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. 

W skład kapituły konkursu wchodzą wybitni eksperci i specjaliści w takich dziecinach jak: nauka, biznes i polityka – w tym rektorzy najważniejszych wrocławskich uczelni, przedstawiciele dolnośląskich samorządów oraz dyrektorzy, prezesi i właściciele najważniejszych przedsiębiorstw i instytucji Dolnego Śląska – odnoszący sukcesy na rynku krajowym i zagranicznym.

Gryfy Dolnośląskie są wyróżnieniem, dzięki któremu przedsiębiorcy, przedstawiciele nauki, władze administracyjne i samorządowe tworzą partnerstwo promujące rzeczywiste osiągnięcia przyczyniające się do rozwoju gospodarczego i społecznego Dolnego Śląska.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego oraz sami kandydaci.

Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znalazły się min. takie firmy jak : Selena S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Frankonia-Poland Sp. z o.o., Grupa Wróbel Sp. z o.o, Solgaz Sp. z o.o. i wiele innych.

Rozdanie nagród gospodarczych „Dolnośląski Gryf” jest połączone z Wielką Galą Biznesu, na której gromadzi się rocznie około 1200 przedstawicieli przedsiębiorców, władz samorządowych oraz polityków. Dotychczas wydarzenie to było organizowane w największych instytucjach kultury Dolnego Śląska min. w Teatrze Polskim, Operze Wrocławskiej, Teatrze Muzycznym Capitol i wreszcie w Narodowym Forum Muzyki.

Wszystkie aktualności dotyczące tegorocznej edycji konkursu dostępne będą na Gryfy.pl oraz WroBiznes.

Udostępnij >
T
separator