Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Zakład Thermofin Poland w Złotoryi zostanie rozbudowany

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna z kolejną inwestycją. Spółka Thermofin Poland zainwestuje ponad 46 mln zł w rozbudowę zakładu urządzeń klimatyzacyjnych z aluminium i miedzi w Złotoryi. Zgodnie z deklaracjami zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób.

Niedawno w siedzibie LSSE uroczyście wręczono decyzję o wsparciu, która uprawnia inwestora do skorzystania z dużych zwolnień w podatku. Thermofin Poland, bo o nim mowa, zajmuje się produkcją wymienników ciepła do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Na niemieckim rynku istnieje już od 20, a w Polsce od 4 lat. Początkowo miał być to mały oddział w Złotoryi na kilkanaście osób. Z czasem okazało się, że miejsce ma znacznie lepszy potencjał. Przedsiębiorstwo rozrosło się do dużo większych rozmiarów, dlatego złożyło kolejny wniosek w sprawie wsparcia.

– Chcemy cały czas się rozwijać, dlatego realizujemy nową inwestycję – rozbudowę nowoczesnego zakładu, gdzie będą produkowane urządzenia klimatyzacyjne z aluminium i miedzi. Dzięki decyzji o wsparciu od LSSE skorzystamy na zwolnieniu z podatku dochodowego. Ale za tą decyzją idą inne korzyści, na których skorzystają mieszkańcy Złotoryi i okolic, ponieważ damy zatrudnienie. Szacujemy, że w związku z nową inwestycją będziemy potrzebować 150-200 nowych pracowników, którzy będą specjalistami z różnych dziedzin. Plany na rozwój mamy spore, więc liczę, że to nie nasze ostatnie spotkanie w Strefie – podkreśla Alfred Rudzki, prezes zarządu Thermofin Poland.

Każda firma, która otrzymuje decyzję o wsparciu od LSSE zyskuje dużo więcej niż tylko ulgę w podatku. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze wszystkich możliwości Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dla przykładu są to oferty edukacyjne Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Ponadto spółka ma podpisane ważne porozumienia z partnerami, z których wiedzy i doświadczenia może skorzystać konkretny przedsiębiorca, co wspiera jego rozwój.

– Technologia, którą wykorzystujemy jest nowoczesna, bezkonkurencyjna, a zarazem skomplikowana. Chcemy wykształcić młodych ludzi, którzy będą mogli realizować praktyki w naszej firmie, a następnie tutaj pracować. Podczas spotkania, zarząd LSSE przedstawił nam możliwości Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, w tym utworzenie klasy patronackiej. Już wcześniej mieliśmy taki pomysł, teraz mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować w praktyce – dodaje prezes Alfred Rudzki.

– Firma Thermofin Poland już jest rozpoznawalna na rynku. Od kilku lat funkcjonuje w podstrefie złotoryjskiej. Nie tylko cieszymy się z dużych inwestycji, ale też doceniamy te mniejsze, ponieważ w ślad za tym idą nowe miejsca pracy. To nie jest pierwsza i mam przekonanie, że nie ostatnia inwestycja spółki. Mamy kolejne pomysły na współpracę, w tym na klasę patronacką. Przedsiębiorcy mogą, a nawet powinni korzystać ze wszystkich możliwości LSSE. Za chwilę może być to współpraca Thermofin Poland ze światowymi koncernami, bo oferta firmy zostanie przedstawiona dużemu inwestorowi – mówi Przemysław Bożek, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Thermofin Poland należy do Thermofin GmbH, dynamicznie rozwijającej się firmy, zajmującej się produkcją wymienników ciepła do urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Spółka zatrudnia ponad 500 pracowników i wciąż się rozwija. W Polsce inwestuje na terenie miasta Złotoryja (Dolny Śląsk) i już w przeszłości – w 2020 r. – korzystała ze wsparcia LSSE.

Udostępnij >
T
separator