Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Zakończył się VIII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Samorząd. Teraźniejszość - Przyszłość” to główne hasło zakończonego właśnie ósmego Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenie, organizowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, zgromadziło liczne grono przedstawicieli samorządów, administracji rządowej, naukowców, przedsiębiorców oraz ekspertów. W sumie w wydarzeniu wzięło udział ponad pół tysiąca uczestników.

Ósma edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego zgromadziła liczne grono osób zainteresowanych istotą i kondycją samorządności w Polsce.

- Zasługi samorządu terytorialnego dla rozwoju kraju są niepodważalne. To właśnie tutaj, na dole, w mozolnym trudzie i dzięki ciężkiej pracy, wykuwa się autentyczna siła Polski i jej przyszłość. Szczególnie w ostatnich latach, w których zostaliśmy boleśnie doświadczeni przez pandemię koronawirusa, a następnie przez kryzys migracyjny wywołany wojną w Ukrainie, objawiła się realna siła samorządów. To dzięki ich pracy w dużej mierze udaje nam się przetrwać najtrudniejsze chwile – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców. - Jestem zbudowany widząc zaangażowanie samorządowców nie tylko w ostatnich miesiącach wytężonej pracy, ale też podczas takich wydarzeń, jak nasz kongres. Dzielimy się doświadczeniami i wspólnie pracujemy na rzecz naszych małych ojczyzn, a przede wszystkim ich mieszkańców – dodaje marszałek.  

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany myśli na temat najistotniejszych wyzwań, przed jakimi stoją samorządy w Polsce. Była to również szansa dla samorządowców z województwa dolnośląskiego do rzeczowej rozmowy o przyszłości wspólnot lokalnych, perspektywach ich rozwoju oraz szansach i zagrożeniach, które przed nimi stoją.

Zebrani debatowali podczas trzech paneli tematycznych: „Uchodźcy na Dolnym Śląsku. Jak efektywnie pomagać”, „Fundusze europejskie dla Dolnego Śląska. Perspektywy rozwoju regionu” oraz „Dolnośląska służba zdrowia. Wyzwania. Inwestycje. Zagrożenia”.

 

Udostępnij >
T
separator