Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Zawieszone połączenia kolejowe do Czech

Koleje Dolnośląskie zawiesiły kursowanie pociągów transgranicznych do Czech. Ograniczenia wiązane z zamknięciem czeskich granic z Polską, obowiązują do 12 grudnia.

W związku z zamknięciem przez rząd Republiki Czeskiej granic z Polską oraz krajowymi obostrzeniami, Koleje Dolnośląskie zawieszają do 12 grudnia połączenia na odcinkach Szklarska Poręba Górna – Harrachov oraz Międzylesie – Lichkov. Oznacza to, że nie będą również kursowały pociągi w relacji Praga – Wrocław – Praga, obsługiwane we współpracy z LeoExpress. Ostatnie pociągi przejechały przez granicę 9 listopada.

– Są to linie o typowo turystycznym ruchu i to w obu kierunkach – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Dlatego zarówno decyzja czeskich władz dotycząca ograniczenia wjazdu do Czech polskich obywateli, a także wdrażane w Polsce kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się oraz zamykanie obiektów handlowo-usługowych, sprawiają, realizowanie tych połączeń nie będzie po prostu możliwe.

W związku z tym Koleje Dolnośląskie wstrzymują przedsprzedaż biletów na zawieszone połączenia w ofercie „Taryfa Polska – Czechy” oraz we wszystkich taryfach do stacji Szklarska Poręba Huta i Szklarska Poręba Jakuszyce (te stacje z powodu zawieszenia połączeń na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachov nie będą obsługiwane).

– Wcześniej nabyte bilety na zawieszone połączenia można zwrócić i nie będzie z tego tytułu potrącane tzw. odstępne – wyjaśnia Rodak.

Udostępnij >
T
separator