Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Zimowa szansa na studia na Politechnice

63 kierunki studiów, w tym 21 w języku angielskim, trzy nowości, ponad cztery tysiące wolnych miejsc - to oferta Politechniki Wrocławskiej w zimowym naborze. Rekrutacja zakończy się 12 lutego.

Najwięcej, bo ponad 3,7 tys. miejsc czeka na tych, którzy chcą zacząć naukę na stacjonarnych studiach II stopnia. W ofercie PWr po raz pierwszy pojawiły się też trzy nowe kierunki. Są to: Cyberbezpieczeństwo i Zaufane systemy sztucznej inteligencji (Wydział Elektroniki) oraz Sztuczna inteligencja (Wydział Informatyki i Zarządzania).

Dwie z trzech nowości dotyczą szeroko rozumianej sztucznej inteligencji.

– Specjalista AI to obecnie najbardziej pożądany zawód w branży informatycznej – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji. – Nasi studenci będą mieć takie przedmioty jak uczenie maszynowe, głębokie sieci neuronowe, algorytmy kwantowe czy przetwarzanie języka naturalnego. Pojawią się również zagadnienia związane z etycznymi, prawnymi i socjalnymi aspektami w AI i cyberbezpieczeństwie.

Co ważne, każdy student będzie miał okazję realizować swój własny projekt naukowo-wdrożeniowy oraz może liczyć na indywidualną opiekę ze strony tutora. W planach są także wyjazdy na przynajmniej dwie konferencje naukowe oraz wizyty studyjne w firmach i ośrodkach badawczych np. w Dolinie Krzemowej u liderów branży IT.

– Z kolei uruchomienie kierunku Cyberbezpieczeństwo to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy, w tym m.in. firm, korporacji oraz instytucji państwowych, na specjalistów w zakresie zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.

Studenci tego kierunku zapoznają się m.in. ze sposobami tworzenia bezpiecznych usług, strukturami i działaniem centrów kolekcjonowania i przetwarzania danych, bezpieczeństwem systemów i sieci, audytowaniem sieci teleinformatycznych oraz informatyką śledczą.

 W ramach zimowego naboru w ofercie mamy również ponad 350 miejsc na sześciu niestacjonarnych kierunkach II stopnia studiów oraz 60 na niestacjonarnych studiach I stopnia na kierunku Górnictwo i geologia.

– Rejestrację zgłoszeń zakończymy 12 lutego o godzinie 11 – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Pracujemy obecnie nad procedurą umożliwiającą składanie dokumentów stacjonarnie, ale prosimy w miarę możliwości o przesyłanie kompletu dokumentów pocztą lub kurierem.

Adres do wysyłki:

Politechnika Wrocławska, wyb. Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

z dopiskiem Dział Rekrutacji.

Szczegółowy terminarz: https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja-1/rekrutacja-krok-po-kroku/terminarz-przyjec/studia-ii-stopnia-stacjonarne-i-niestacjonarne

 

 

Udostępnij >
T
separator