Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Znamy laureatki Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”

Izabela Kołodziejczak, prezes GOBS Sp. z o.o. została tegoroczną zwyciężczynią Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze” w kategorii Profesjonalistki w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach. Natomiast fabryka Mercedes Benz Manufacturing Poland otrzymała miano Firmy Przyjaznej Kobietom.

Plebiscyt „Kobiece Twarze” został stworzony, aby pokazywać i promować przedsiębiorcze kobiety, które mają wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju, a także firmy, które są przyjazne kobietom i dzięki nim dynamicznie się rozwijają. To wyjątkowe i wyróżniające się w Polsce przedsięwzięcie, w którym uczestniczą przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki, polityki oraz organizacji pozarządowych. Wydarzenie organizowane jest na Dolnym Śląsku od 7 lat. Jego organizatorem jest firma Hornet4.

– Od samego początku ideą naszego konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie – mówi Aldona Ziółkowska – Bielewicz, organizatorka Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”. – W tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowało się ponad 60 wspaniałych kobiet i ponad 10 firm.

Siła jest kobietą

Laureaci wybierani są w pięciu kategoriach: Profesjonalistki w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach, Profesjonalistki w Dużych Przedsiębiorstwach, Debiutantki, Osobowość oraz Firma Przyjazna Kobietom.

W pierwszej z nich laureatkami zostały Izabela Kołodziejczak – prezes GOBS Sp. z o.o. oraz Magdalena Dobrzańska – Frasyniuk – prezes IPS. Z kolei w kategorii Profesjonalistek w Dużych Przedsiębiorstwach wygrała Ewa Nowak-Iskra, kierująca dolnośląskim oddziałem Banku Gospodarstwa Krajowego, a wśród Debiutantek najlepsza była Anna Imielska, szefowa Harmony Clinic. Natomiast za największą Osobowość została uznana prof. Bernarda Kazanowska – zastępca kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Tytuł Firmy Przyjaznej Kobietom przyznano fabryce Mercedes Benz Manufacturing Poland w Jaworze.

 Płeć nie może decydować o awansie

Izabela Kołodziejczak jest prezesem wrocławskiej spółki GOBS, charakteryzującej się unikatową specjalizacją w obsłudze przedsiębiorstw zagranicznych o szczególnych potrzebach, którym niewiele polskich firm księgowych potrafi sprostać. Sama jest specjalistką w rachunkowości podmiotów działających w SSE oraz w szeroko pojętym doradztwie z zakresu rachunkowości. Kierowana przez nią spółka należy do tych najbardziej przychylnych kobietom – to przede wszystkim one stanowią jej załogę. Pokazuje również w praktyce, że pracownicy płci żeńskiej potrafią dodać skrzydeł każdej dobrze zarządzanej firmie.

– Cieszę się, że praca nie tylko moja, ale i wszystkich fantastycznych kobiet, z którymi mam przyjemność pracować, została dostrzeżona i doceniona – mówi Izabela Kołodziejczak, prezes GOBS Sp. z o.o., specjalizującej się w obsłudze księgowej przedsiębiorstw zagranicznych o szczególnych potrzebach. – Ta nagroda to dla mnie nie tylko ogromny zaszczyt, ale i motywacja. Dzięki wsparciu grupy O&W, której częścią jest GOBS, mogłam stworzyć miejsce, w jakim zawsze sama chciałam pracować. Miejsce, w którym szanuje się i docenia pracownika, bez względu na płeć. Miejsce, w którym płeć nie decyduje o awansie czy podwyżce. Wreszcie miejsce, w którym macierzyństwo jest dodatkowym atutem, a nie przeszkodą.

 Internetowa gala

– Myślę, że w naszym konkursie najważniejsze jest to, że promujemy dobre praktyki w biznesie. – twierdzi Iwona Makowiecka, szefowa Polsko – Niemieckiej Izby Handlowej we Wrocławiu, Przewodnicząca Kapituły Plebiscytu.

Finałowa uroczystość Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”, na której poznaliśmy jego zwycięzców, odbyła się 14 grudnia ma Zamku Książ. Jednak ze względów epidemicznych, transmisja tego wydarzenia prowadzona była wyłącznie online. Do zobaczenia jest wciąż na stronie: https://www.facebook.com/kobiecetwarze/videos/224305452633242

Uroczysta gala VII edycji konkursu odbędzie się na Zamku Książ wiosną 2021 roku.

Udostępnij >
T
separator