Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Fundacja UNAWEZA i Frisco.pl pomagają we Wrocławiu

Samotne matki, bezdomne rodziny, dzieci z domu opieki i inne osoby w potrzebie otrzymały już 50 tysięcy produktów spożywczych i gospodarczych. Wszystko to w ramach akcji „Kupując Pomagasz”, zorganizowanej przez Frisco.pl we współpracy z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

Frisco.pl to sklep online na duże zakupy do domu, który we Wrocławiu działa od grudnia 2020 roku. To także marka zaangażowana społecznie. Już w pierwszym miesiącu działalności w stolicy Dolnego Śląska zorganizowała akcję dobroczynną pod hasłem „Kupując Pomagasz”. W jej ramach sklep Frisco.pl wraz z partnerami podarował potrzebującym prawie 50 tysięcy produktów spożywczych, kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego. Przedsięwzięcie zakończyło się w marcu 2021 roku.

– Do tej pory pomagaliśmy lokalnej społeczności w Warszawie. Z roku na rok obdarowujemy więcej osób, mamy ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu akcji pomocowych. Cieszymy się, że po uruchomieniu działalności we Wrocławiu, możemy wspierać także mieszkańców tego miasta. W akcję zaangażowani są zarówno nasi klienci, jak i producenci oraz dostawcy, z którymi współpracujemy na co dzień – mówi Karolina Mieczkowska, kierownik marki Frisco.pl.

Produkty przekazane przez Frisco.pl trafiły do lokalnych organizacji wspierających najbardziej potrzebujących za pośrednictwem wrocławskiego Banku Żywności. Wśród organizacji z Wrocławia, do których trafiła pomoc, są: Stowarzyszenie Misja Dworcowa, Stowarzyszenie Pierwszy Krok i Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dziecięcy Dom.

Od samego początku w akcję zaangażowana jest Martyna Wojciechowska – znana polska podróżniczka i dziennikarka. Od roku 2019 akcja organizowana jest przy współpracy z założoną przez nią Fundacją UNAWEZA. W ramach współpracy Frisco.pl i Fundacja UNAWEZA prowadzą także stałe działania – każdy klient sklepu ma możliwość jednorazowego skorzystania z kodu rabatowego, który obniża wartość zamówienia o 10 zł. Za każdy wykorzystany kod Frisco.pl przekazuje 10 zł na rzecz podopiecznych Fundacji UNAWEZA.

Fundacja UNAWEZA pomaga kobietom w Polsce i na świecie, poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej i spełnia ich marzenia. Dewizą Fundacji UNAWEZA jest hasło „Dajemy Kobietom Skrzydła”.

Udostępnij >
T
separator