Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Magnolia Park zbiera środki na zakup apteczek pierwszej pomocy dla Ukrainy

Centra handlowe zarządzane przez Multi Corporation w całej Europie, w tym Forum Lwów w Ukrainie i Magnolia Park we Wrocławiu, łączą siły w ramach wspólnej zbiórki pieniężnej na zakup apteczek pierwszej pomocy dla Ukrainy. Kampania jest przeprowadzana we współpracy z UNITED24, platformą uruchomioną przez prezydenta Wołodymira Zełenskiego.

Poprzez tę zbiórkę Multi pragnie pomóc dotkniętej wojną Ukrainie. Kampania rozpoczęła się 19 grudnia i potrwa trzy miesiące. Apteczki pierwszej pomocy, które są niezbędne na ogarniętych wojną terenach Ukrainy, kosztują około 110 euro każda. Klienci i najemcy zarządzanych przez Multi centrów handlowych mogą przekazywać swoje darowizny na ten cel za pośrednictwem platformy Donorbox, która zapewnia skuteczne narzędzia internetowe do zarządzania pozyskiwaniem funduszy. Darowizny zebrane podczas kampanii zostaną przekazane Narodowemu Bankowi Ukrainy z przeznaczeniem dla Ministerstwa Zdrowia, w szczególności na zakup medycznych zestawów pierwszej pomocy.

Multi Corporation zarządza ponad 80 centrami handlowymi w Europie i Turcji. Firma zatrudnia trzynastu pracowników w Forum Lwów w Ukrainie, których bezpieczeństwo jest stale zagrożone.

– Od ponad dekady Multi działa w Ukrainie. Chcemy wspierać jej mieszkańców w tych trudnych czasach – mówi Elmar Schoonbrood, Co-CEO Multi Corporation. – Dlatego zależy nam, by zbierać darowizny na zestawy pierwszej pomocy medycznej, ponieważ są one w tej chwili bardzo potrzebne.

– Idea stojąca za UNITED24 jest prosta: zjednoczyć świat wokół Ukrainy. Zbliżyć się wzajemnie, aby ratować naszych rodaków, bronić i odbudowywać nasz kraj – mówi Jarosława Gres, koordynatorka UNITED24. – Platforma umożliwia przekazanie darowizny na rzecz Ukrainy jednym kliknięciem z dowolnego kraju na świecie. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ Ukraina najlepiej wie, czego potrzebuje i może dostarczać pomoc bezpośrednio tam, gdzie jest ona potrzebna. Ponieważ tylko rząd może odbudować miasta lub drogi w Ukrainie, aby umożliwić ludziom powrót do ich domów.

UNITED24 to uruchomiona przez prezydenta Wołodymira Zełenskiego oficjalna platforma do zbiórek funduszy dla Ukrainy. Jest to główne miejsce zbierania darowizn na cele charytatywne wspierające ten kraj. W ciągu pierwszych 5 miesięcy działalności UNITED24 zebrała ponad 200 mln dolarów od mieszkańców 110 krajów na całym świecie. Wśród ambasadorów UNITED24 są m.in. słynni lekkoatleci: Andrij Szewczenko, Elina Switolina i Ołeksandr Usyk, a także dyrektor kreatywny Balenciagi – Demna, amerykańscy aktorzy: Liev Schreiber i Mark Hamill, zespół muzyczny Imagine Dragons oraz piosenkarka i aktorka Barbra Streisand.

Udostępnij >
T
separator