W ubiegłym roku mieszkańcy Wrocławia chętnie włączali się do walki z marnowaniem jedzenia dzięki współpracy najemców Wroclavii z aplikacją Too Good To Go. Ponad 6 tysięcy razy klienci centrum uratowali nadwyżki jedzenia z wybranych restauracji, kawiarni i sklepów działających we Wroclavii. Każdy uratowany posiłek to 2,5 kg CO2e, które nie dostało się do atmosfery na marne.
Too Good To Go to wywodząca się z Danii aplikacja, dzięki której niesprzedana danego dnia żywność, zamiast lądować w koszu, staje się posiłkiem-niespodzianką. Dzięki aplikacji Too Good To Go użytkownicy mają szansę uratować przed wyrzuceniem pełnowartościowe produkty czy posiłki, kupując je w bardzo atrakcyjnych cenach.
W 2021 roku, najemcy Wroclavii za pomocą aplikacji Too Good To Go ocalili 6 334 posiłki, Westfield Arkadia 10 122, Galerii Mokotów 7 056 posiłków, a Galerii Wileńskiej 6 245, co daje łącznie imponującą liczbę prawie 30 tys. dań. Stanowi to ekwiwalent ok. 74,4 tys. CO2e.
— Działania wspierające zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważne. Dlatego też postanowiliśmy wejść we współpracę z Too Good To Go i wspólnie starać się uratować jak najwięcej przygotowanych posiłków. Chcemy zwracać naszym klientom uwagę na problem marnowania jedzenia i w miarę możliwości przyczynić się do jego redukcji — mówi Grzegorz Grajkowski, Director of Operations Unibail-Rodamco-Westfield w Polsce. — We Wroclavii aż 14 najemców dołączyło do programu, w Westfield Arkadia 12, w Galerii Mokotów 10, a w Galerii Wileńskiej 6! Zachęcamy pozostałych do zaangażowania się w te działania. Liczę, że w tym roku uda nam się ocalić jeszcze więcej paczek-niespodzianek z jedzeniem — dodaje.
Aplikacja Too Good To Go pozwala ratować jedzenie przed zmarnowaniem z takich miejsc jak restauracje, kawiarnie, piekarnie czy supermarkety. Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go, znalazły się: Starbucks, Costa Coffee , Etno Cafe, Carrefour Market, North Fish, U Hindusa, Makarun, Green Caffe Nero, Salad Story, A. Blikle, Grycan, Flying Tiger, Pasibus oraz Wrap Me!.
Too Good To Go dba o kształtowanie postaw mających przeciwdziałać marnotrawstwu jedzenia oraz wspiera działania Banków Żywności. Za pomocą aplikacji do tej pory udało się uratować w Polsce ponad 2 miliony paczek, z czego prawe 30 tysięcy w lokalach znajdujących się w centrach URW – tylko w 2021 roku.
— Blisko 30 tysięcy wspólnie uratowanych posiłków i zaoszczędzonych 74,4 tys. CO2e to imponujący wynik! To również dowód na to, że nawet najmniejsze działania każdego z nas znaczą wiele dla środowiska. Jak na tym zyskuje? Każdą uratowana paczka-niespodzianka przyczynia się do mniejszej liczby zmarnowanych emisji CO2, a także przybliża nas do celu wyznaczonego przez ONZ. Ogromnie cieszę się, że naszym Partnerom idea walki z marnowaniem żywności jest tak bliska, a tym samym czekamy na kolejnych, by kontynuować naszą rewolucję w jeszcze większym gronie – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.
Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z filarów strategii Unibail-Rodamco-Westfield „Better Places 2030”. Ponadto centra URW regularnie, co 3 lata przechodzą certyfikację BREEAM In-Use, która stanowi potwierdzenie, że są stosowane w nich rozwiązania proekologiczne.