Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Porozmawiają o tym, jak zdobywać nowe rynki

Przedsiębiorcy, którzy chcą wejść na nowe rynki korzystając z możliwości, jakie dają umowy i porozumienia zawarte przez Unię Europejską, mogą wziąć udział w spotkaniu on-line o portalu Access2Markets.

Szkolenie i warsztaty online z zakresu używania portalu Access2Markets odbędą się w środę 12 maja 2021 r., w godz. 9.00 – 13.00.  To bezpłatne interaktywne kompendium wiedzy dla mniejszych firm, dla których handel międzynarodowy jest szansą na rozwój. Umożliwia szybkie uzyskanie informacji o warunkach handlowych dotyczących importu do UE i eksportu na ponad 120 rynków zagranicznych.

Portal Access2Markets dostarcza wiedzę o wybranych produktach oraz umowach handlowych UE, a także poradniki, filmy instruktażowe we wszystkich oficjalnych językach unijnych.

Dodatkowo można tam znaleźć nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej” oraz oferuje dostosowaną listę kontrolną pomagającą określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

Access2Markets powstał po to, aby pomóc wszystkim przedsiębiorcom korzystać z europejskich umów handlowych.

Platforma ta została uruchomiona w październiku ubiegłego roku przez Komisję Europejską. Łączy w sobie informacje z bazy danych dostępu do rynków (Market Access Database „MADB”) oraz „Trade Helpdesk”, a także wprowadza wiele nowych funkcji oraz informacji.

Żeby umożliwić szybkie zapoznanie się z portalem, Komisja Europejska organizuje warsztaty dla przedstawicieli firm oraz powiązanych organizacji w różnych państwach członkowskich. Prezentacja online pozwoli lepiej zrozumieć portal i oferowane przez niego narzędzia.

 Aby wziąć udział w warsztatach, do 10 maja 2021 r. należy się zarejestrować poprzez wypełnienie formularza w LINKU.

Warsztaty będą również dostępne w formie nagrania, które zostanie przesłane do uczestników wraz z prezentacją.

Więcej informacji:­­ Informacja i Program Warsztatów na stronie Przedstawicielstwa

Organizatorem spotkania jest Komisja Europejska.

Udostępnij >
T
separator