Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wałbrzyska strefa przekaże ponad 1 mln zł na działania z zakresu sponsoringu i CSR

Już od kilku lat Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji oraz instytucji użyteczności publicznej na terenie Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Opolszczyzny. Na Zamku Książ spotkały się podmioty, które w 2022 roku mogły liczyć na wsparcie Spółki.

W ramach szerokiego programu wsparcia i strategii CSR WSSE wsparło łącznie 113 niezależnych podmiotów. Ścieżką sponsoringową zasilone zostało 61 organizacji na kwotę ponad 370 tys. zł, a w ramach darowizn przekazano na ręce 50 podmiotów - równowartość kolejnych 300 tys. zł. Łącznie na realizację wszystkich zewnętrznych przedsięwzięć przekazano kwotę ponad 670 tys. zł.

- Od początku naszym priorytetem jest uwalnianie potencjału Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przede wszystkim w kategoriach biznesowych, ale co nie mniej ważne, także w wymiarze społecznej odpowiedzialności naszej spółki - mówił Piotr Wojtyczka, prezes WSSE.

Piotr Wojtyczka podkreślał, że kluczowa jest współpraca i wspólne dążenie do realizacji kolejnych projektów. Przekazano również dobre informacje dla wszystkich podmiotów, które w 2023 roku będą ubiegać się o wsparcie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Początek roku traktujemy jako czas na wyznaczanie nowych celów i ambitnych przedsięwzięć. W 2023 roku z naszego budżetu przekażemy ponad milion złotych na wsparcie stowarzyszeń, fundacji i osób fizycznych. Już w marcu oddamy nowy, elektroniczny generator wniosków, który zdecydowanie uprości system ubiegania się o środki i wsparcie eliminując zarazem problem z oczekiwaniem na wypłatę pieniędzy.

Udostępnij >
T
separator