Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wielka akcja krwiodawstwa pod Magnolia Park

Już 11 czerwca na placu przed centrum handlowym Magnolia Park zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję

Ponad 10 lat współpracy i setki litrów oddanej krwi. W najbliższą sobotę Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje akcję krwiodawstwa na parkingu przed centrum handlowym Magnolia Park. Organizatorzy liczą, że frekwencja będzie jak zwykle duża.

– To już ponad 10 lat, gdy nasz krwiobus parkuje przed Magnolia Park. Musimy przyznać, że to miejsce ma bardzo dobrą energię, bo krwiodawców nam nigdy nie brakuje. Podczas każdej akcji około 30 osób oddaje krew. To bardzo dobry wynik – mówi Monika Kopeć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. 

Sobotnia akcja będzie promowała również ogólnopolską kampanię honorowego krwiodawstwa „Bo tętni w nas dobro”. Przed Magnolia Park stanie nie tylko krwiobus, ale także ścianka z wielkim sercem, przy której można będzie zrobić sobie selfie. Dodatkowo na dwóch wydzielonych stoiskach animatorzy pomogą uczestnikom w wykonaniu spersonalizowanego gadżetu – rzemyka z serduszkiem nawiązującego do hasła wydarzenia „Bo tętni w nas dobro”. Bransoletkę będzie można zabrać ze sobą. 

– Zawsze, gdy tylko jest ku temu okazja, Magnolia Park udostępnia swoją przestrzeń dla honorowych krwiodawców. Mamy świadomość, że każda kropla krwi jest na wagę złota, szczególnie latem, gdy ilość wypadków rośnie, dlatego aktywnie włączamy się w promocję idei honorowego dawstwa krwi – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park. 

Akcja krwiodawstwa połączona z promocją kampanii „Bo tętni w nas dobro” rozpocznie się o godzinie 10.00, zaś rejestracja dawców będzie możliwa w godzinach 11.00-15.00. Krew może oddać każda zdrowa osoba, która waży powyżej 50 kilogramów.

– Jednorazowo pobieramy 450 mililitrów krwi. Ważne więc, aby w tym dniu być wypoczętym, zjeść lekkie śniadanie i pić dużo płynów, najlepiej wody – podkreśla Monika Kopeć. 

Do rejestracji i pobrania krwi wystarczy jedynie dokument ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Udostępnij >
T
separator