Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Wrocław ostoją dla ukraińskich rodzin

Wojenna rzeczywistość zaangażowała do pomocy wolontariuszy z całego świata, chcących zapewnić bezpieczeństwo oraz stabilizację wschodnim sąsiadom, zmuszonym do opuszczenia swojej ojczyzny. Do pomocy Ukrainie włączyły się zarówno osoby prywatne, jak i przedstawiciele międzynarodowych oraz lokalnych firm, dostarczając odzież, zapasy żywności, środków chemicznych oraz innych, niezbędnych produktów. W te działania włączył się również wrocławski deweloper Toscom, zapewniając zakwaterowanie i wyżywienie dla dotkniętych wojną Ukraińców.

Wrocławska firma w obliczu wojennej rzeczywistości oraz wzrastającej liczby uchodźców ze wschodu - a w związku z tym rosnących potrzeb w zakresie noclegu lub żywności – już w pierwszych dniach przygotowała 62 miejsca z zapewnionym noclegiem oraz wyżywieniem, z których skorzystało ponad 80 osób. Chętnych na tymczasowe, miesięczne zakwaterowanie lokowano w oławskim Hotelu Marta i pensjonacie Cicha Woda w Lasocinie. Zarówno właściciele jak i personel tych obiektów wzięli na barki niemałą odpowiedzialność i – poza gościnnością - obdarowali uchodźców wyrozumiałością oraz dobrym słowem.

Toscom udostępnił również kilka ze swoich lokali do użytku poszkodowanych. Oddał na roczny okres użytkowania mieszkania, tworząc tym samym bezpieczne zakwaterowanie dla ukraińskich rodzin dotkniętych wojną.

- Działania firmy zostały skierowane przede wszystkim do rodzin, kobiet z dziećmi i osób starszych, które przekroczyły polską granicę po wybuchu działań wojennych. Przez zgłoszenia w mediach społecznościowych, kontakt z kierowcami na granicy oraz z wolontariuszami z punktów recepcyjnych i fundacji, rodziny i zakwaterowanie zostały dobrane tak, aby zapewnić odpowiednie warunki, dopasowane do potrzeb ukraińskich uchodźców.  Nie byłoby to możliwe bez wsparcia właścicieli i personelu hotelu i pensjonatu, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną  gotowość do pomocy, cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość - mówi Izabela Jakubiszyn, Dyrektor ds. administracyjnych w Toscom

Ze względu na koncentrację aktywności na działaniach zgodnych z profilem firmy, opiekę oraz pomoc rozpoczętą przez wrocławskiego dewelopera przejmuje fundacja „Zobacz mnie”. Ta organizacja nieustannie niesie profesjonalną pomoc ukraińskim uchodźcom, zajmując się każdą sprawą indywidualnie, jednocześnie zapewniając zrozumienie oraz wsparcie. Jednak ze względu na duży przyrost potrzebujących, środki i możliwości organizacji maleją, co mogłoby zmienić się dzięki pomocy instytucji oraz osób fizycznych, do której gorąco zachęca wrocławski deweloper.

Udostępnij >
T
separator