Zgłoś uwagę
Federacja Przedsiębiorców Polskich

F    L    I    I       
Zasadzą 2 tys. drzew w zamian za zebrane odpady!

7 500 butelek, 100 kg baterii, 31 kg plastikowych nakrętek i prawie 200 żarówek zebrali wrocławianie podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park. Teraz za przyniesione odpady będą mogli posadzić las.

Wrocławianie pokazali, że są eko. 23 kwietnia w ramach Dnia Przyznanego Planecie przynieśli do centrum handlowego Magnolia Park tysiące sztuk odpadów, za które otrzymali sadzonki drzewek z Nadleśnictwa „Śnieżka” z Kowar. Łącznie wydano 2 000 sztuk sadzonek, w tym jarzębiny, czereśnie, lipy, świerki i modrzewie. Drzewka zostaną wysadzone we wrocławskich ogródkach, na działkach, a także w pobliskich lasach.

– Efekt akcji przerósł nasze oczekiwania, wrocławianie nie zawiedli. Wydane sadzonki za odpady zostały wyprodukowane w Leśnej Szkółce Kontenerowej Kostrzyca w Miłkowie, a ich największą zaletą jest zakryty system korzeniowy. Oznacza to, że takie drzewka możemy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, czyli przy wilgotnej glebie, sadzić przez cały rok – mówi Marta Jaworska z Nadleśnictwa „Śnieżka”. Jak dodaje, każdy z uczestników akcji został poinformowany o tym, gdzie i w jaki sposób zasadzić otrzymane drzewka.

Podczas Dnia Przyjaznego Planecie udało się uzbierać aż 5 500 plastikowych butelek, 2 000 butelek szklanych, 100 kg baterii, 31 kg plastikowych nakrętek, a także 184 żarówek i 500 sztuk elektroodpadów. – Takie wydarzenia pokazują, że wrocławianie są otwarci na wszelkie aktywności przyjazne środowisku. Każdy taki event traktujemy również jako dodatkową formę edukacji w zakresie segregacji odpadów - mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu, który odpowiadał za zebranie odpadów.

Dzień Przyjazny Planecie w Magnolia Park to nie tylko zbiórka odpadów i ich wymiana na sadzonki, ale również szereg wydarzeń z warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, w których udział wzięło aż 700 dzieci. W programie było m.in. tworzenie łapaczy snów oraz maskotek pod okiem specjalistów z Hydropolis, robienie ekozabawek oraz malowanie doniczek, strefa ekologicznych klocków marki Linden i koło fortuny z nagrodami.

Dla dorosłych przygotowano warsztaty z kiszenia produktów sezonowych prowadzone przez specjalistów z Doliny Baryczy, choć dzieci również się przy tym świetnie bawiły.

- Tak duża frekwencja podczas naszego ekowydarzenia pokazała, że wrocławianie chcą mieć realny wpływ na środowisko, nawet w tak symbolicznym wymiarze, jakim jest posadzenie nowego drzewa w swoim ogródku. Na pewno będziemy kontynuować ten kierunek, a ekologiczne akcje są na stałe wpisane w harmonogram wydarzeń w naszym centrum handlowym – mówi Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor Magnolia Park.

Udostępnij >
T
separator